Thermon T-3

Yüksek Verimli Isı Transfer Bileşiği

Thermon-T-3-Industrial-Heating-Heat-Tracing-Systems
PDF

Thermon T-3 ısı transfer bileşiği, buhar veya elektrikli ısıtıcılar ile proses boruları veya ekipmanı arasında yüksek verimli termal bağ oluşturmak üzere tasarlanmıştır. Yenilikçi formülasyonu, konturlu kelepçeli ceketler gibi geleneksel yöntemlere uygun maliyetli bir alternatif sunarak ısı transfer verimliliğini artırır. Dikkat çekici bir şekilde, Thermon’un ısı transfer bileşiğiyle birleştirilen tek bir Termonize buhar izleyici, birden fazla çıplak izleyiciden daha iyi performans göstererek maliyetleri düşürürken aynı performansı sağlar.

T-3, maksimum 371°C (700°F) sıcaklığa maruz kalan uygulamalar için idealdir. Kurulumu kolaylaştırmak ve israfı en aza indirmek için Thermon, TFK kanallarını içeren ChannelTrace™ sisteminin kullanılmasını önerir. Bu sistem sadece ısı yalıtımı kurulumundan önce koruma sağlamakla kalmaz, aynı zamanda T-3 ısı transfer bileşiği için özel kürleme prosedürlerine olan ihtiyacı da ortadan kaldırır.

Olağanüstü ısı transfer yetenekleri ve çeşitli ısıtma sistemleriyle uyumluluğuyla Thermon T-3, endüstriyel uygulamalarda verimli ve güvenilir termal performans sağlar. İster buharlı ister elektrikli ısıtıcılarla birlikte kullanılsın, T-3 farklı ortamlarda ısı transfer verimliliğini artırmak ve termal performansı optimize etmek için uygun maliyetli bir çözüm sunar.

Thermon T-3 Teknik Özellikleri

Konteyner boyutları 3.79/18.93 liter
Maksimum maruz kalma sıcaklığı (ASTM C447) 371°C (700°F)
Minimum maruz kalma sıcaklığı -196°C (-320°F)
Minimum kurulum sıcaklığı 0°C (32°F)
Isı transfer katsayısı, Ut, boru duvarına kadar izleyici 114-227 W/m2 . °C (20-40 Btu/hr . °F . ft2)
Nominal elektriksel direnç 0.86 ohms-cm (0.34 ohms-inch)
Raf ömrü (açılmamış) 18 months
Bağ Dayanımı (ASTM D1002) > 1380 kPa (> 200 lbs/in2)
Suda Çözünür Klorürler (ASTM C1218) < 100 ppm
Suda çözünür yes

İlgili Thermon Ürünleri

</p>