Isıtma

Endüstriyel Heat Tracing ve Yerden Isıtma

Isıtma

ENDÜSTRİYEL ISITMA

BORULARDA DONMA ÖNLEYİCİ KORUMA

SAMM Teknoloji bu alanda eksiksiz bir ısıtma sistemi sunar; endüstriyel tesislerde boru ve tanklarda bulunan akışkanların donmasını önlemek için kullanılan anti-frost ürün ve aksesuarlarıyla; fabrikalar, atölyeler, üretim tesisleri, tehlikeli ve risksiz üretim ortamları, petrol sahaları, su tesisleri ve enerji üretim tesisleri gibi.

BORU SICAKLIK BAKIMI

Isı tutma sistemleri, endüstriyel tüplerdeki sıvının sıcaklığının belirli bir işlemin ihtiyaçlarına göre istenilen seviyede tutulmasını veya otomatik olarak belirli değerlere değiştirilmesini sağlar. SAMM Teknoloji, geniş ürün yelpazesi ile yüksek sıcaklıklarda viskozite kontrolüne uygun sıcaklık bakım uygulamaları sağlar. Ayrıca sıcaklık koruma sistemlerinde kullanılan elektrikli ısıtma kabloları buharlı temizlik gibi yüksek sıcaklık olaylarında ısıtmayı durdurabilmektedir.

UZUN BORU HATTI ISITMA

Sıvıların uzun mesafelerde uygun maliyetli ve güvenli bir şekilde taşınması için endüstriyel uzun boru hattı ısıtması gereklidir. SAMM Teknoloji ürün serisi, sabit vatlı ısıtma kabloları veya ThermTrac cilt efektli ısıtma sistemleri kullanan uzun boru hattı ısıtma uygulamaları için ideal bir çözüm sunar. Bu iki sistem birbirinden farklı özelliklere sahip oldukları için sıcaklık muhafazası, dona karşı koruma ve ısıtma uygulamalarında oldukça avantajlıdır.

samm-heating-systems-services-3

TANK VE SİLO ISITMA

Geniş bir yelpazede tank ve silo anti-frost ürün ve uygulamaları sunan SAMM Teknoloji, tehlikeli, tehlikesiz, ticari ve endüstriyel tesislerde tank ve silo elektrikli ısıtma sağlayan komple sistemler sunmaktadır.

samm-heating-systems-services-4

LNG ÜRETİM VE DEPOLAMA TESİSİ KORUMA

Sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG), metan gazının -162°C’ye kadar soğutularak sıvı hale getirilmesiyle elde edilir. Bu nedenle LNG, özel olarak inşa edilmiş ısı yalıtımlı tanklarda taşınması ve depolanması gereken kriyojenik bir malzemedir. Bir sıvının -162°C’de saklanması buz oluşumuna ve buzlanmanın şişmesine neden olarak zemin plakasına ve tankların altındaki zemine zarar verir. LNG tankı zemin plakasını ısıtabilen ve herhangi bir bozulma hasarını önleyebilen SAMM Teknoloji anti-frost elektrikli ısıtma sistemlerinin avantajı burada devreye giriyor.

ARKTİK VE AÇIK DENİZ NAKLİYESİ İÇİN ISITMA ÇÖZÜMLERİ

Açıkta kalan yüzeylerde buz oluşumu, kutup ve kutup ortamlarında deniz gemilerinin ve açık kıyı bitkilerinin karşılaştığı en ciddi sorunlardan biridir. Düşük ortam sıcaklıklarında, özellikle yağmur, sis, kar veya kuvvetli rüzgar varlığında buz oluşumu meydana gelir ve genel operasyon veya personel için çok tehlikeli olabilir.

SAMM Teknolojisi, nakliye ve destek gemileri, buz kırıcılar, yarı batık sondaj tesisleri ve tüm açık deniz veya yüzer yüzeyler için donma önleyici koruma, buz birikmesini önleme ve buz eritme çözümleri ve uygulamaları sunar.

Offshore elektrikli ısıtma sistemleri, tüm gemideki boruların, tankların ve gemi ekipmanlarının düşük sıcaklıktaki ortamlarda sürekli çalışmasını sağlar; en kritik buz oluşum elemanları (düşük sıcaklık, soğuk deniz suyu ve rüzgar) aynı anda mevcut olduğunda bile.

samm-heating-systems-services-6

ISITMALI ALET HORTUMU

Korozyon ve aşınma etkilerinin yüksek olduğu bir ortamda kullanılan malzemelerin, mekanik özellikler ve sıcaklık aralığı dikkate alınmasının yanı sıra, korozyon ve aşınmaya karşı yüksek dirençli olması gerekmektedir.

Bu bağlamda SAMM Teknoloji, ön montajlı borularda borulama, ısıtma ve enstrümantasyon sağlayan çeşitli ürünler sunmaktadır. Bu kategorinin en popüler çözümleri, çeşitli boru malzemeleri, ısıtma kabloları ve aksesuarlarından bir araya getirilen TubeTrace® Ön İzoleli ve Isı İzlemeli Borulardır. Boru ısıtma demetleri, küçük çaplı endüstriyel borularda, darbe proses hatlarında ve küçük boru hatlarında donmaya karşı koruma ve sıcaklık muhafazası için kullanılır.

ÖZEL ENDÜSTRİYEL UYGULAMALAR

YÜKLEME EKİPMANLARI

Elektrikli veya buharlı heat tracing, kimya, petrokimya, ilaç ve gıda endüstrilerindeki sıvı veya gaz yükleme ekipmanları ve transfer hatları için çok yaygın bir uygulamadır.

Ancak sıvıların ve gazların zorlu koşullar altında transfer edilirken özelliklerini korumak çok zordur.

Yükleme ekipmanı heat tracing’in farklı olmasının nedeni, ısıyı çok hızlı bir şekilde emen, ciddi şekilde açıkta kalan, yalıtılmamış alanları ve büyük metal kütlelerini içermesidir. Bu nedenle, SAMM Teknoloji’nin bu alandaki deneyimi gibi yalnızca yükleme ekipmanı heat tracing’deki kapsamlı bir deneyim verimli çözümlerle sonuçlanabilir.

Tipik yükleme ekipmanı heat tracing uygulamalarımız şunları içerir:

 • Deniz yükleme kolları.
 • Kamyon ve demiryolu taşımacılığı için üst ve alt yükleme kolları.
 • İlaç ve gıda endüstrisi.

TAŞIMA TANKERİ UYGULAMALARI

Denizcilik endüstrisinde ısı izleme, her biri elektrikli ısı izleme sistemleri hakkında özel bilgi ve deneyim gerektiren çeşitli uygulamalar için yararlıdır. Tipik olarak açık deniz heat tracing, petrol, kimyasallar, bitüm ve gıda maddeleri taşıyan nakliye tankerlerindeki döşeme hatları için kullanılır.

Tanker heat tracing, sıcaklık bakımı ve donmaya karşı korumada SAMM Teknoloji çözümleri şunları içerir:

 • Yükleme ve boşaltma hatları
 • Gaz/buhar dönüş hatları
 • Jantlar ve temizleme hatları
 • Yağ ve yakıt hatları
 • Depolama tankları ve gemiler
 • Güverte ve tank temizleme hatları
 • Yangından korunma hatları
 • Makine dairesi yakıt ve damlayan hatlar
 • Çapraz çizgiler
 • manifoldlar
 • Güvenlik duşları

AÇIK DENİZDE PETROL VE GAZ

Isı izleme, açık deniz petrol ve gaz tesislerini, yüzer üretim ve boşaltma tesislerini, gemileri veya sondaj kulelerini korumak için çok yaygındır. Bu tür uygulamalarda, proses sıcaklığının korunmasını ve personel konforunu sağlayan donma sıcaklıklarına karşı koruma için elektrikli ısı takibi gereklidir.

BİYODİZEL ÜRETİM TESİSİ

Biyodizel, hayvansal veya bitkisel yağlar gibi yenilenebilir kaynaklardan elde edilen alternatif bir dizel yakıttır. Biyodizel, transesterifikasyon adı verilen bir rafineri işlemi kullanılarak soya fasulyesi yağı gibi herhangi bir doğal yağdan üretilir. Bu işlem aynı zamanda bir yan ürün olarak gliserin üretir. Biyodizel petrol içermemesine rağmen, petrol veya yağ ile karıştırılarak biyodizel karışımı oluşturulabilir.

Verimli bir biyodizel rafineri prosesine sahip olmak için eksiksiz bir heat tracing ve tank izolasyon sistemi gereklidir. Bu doğrultuda SAMM Teknoloji, biyodizel üretim tesislerinde müşterilerinin tüm gereksinimlerini karşılayan heat tracing ve tank izolasyon çözümleri sunmaktadır.

samm-heating-systems-services-8-d-1

GÜNEŞ ENERJİSİ

Güneş enerjisi geleceği şekillendirecek önemli bir temiz yenilenebilir enerji kaynağıdır. SAMM Teknoloji, sahip olduğu tüm heat tracing teknolojileri ve mühendislik uzmanlığı ile güneş enerjisine dayalı her uygulamanın ısıtma ve donma önleme gereksinimlerini karşılayabilir.

samm-heating-systems-services-8-d-2

ISITMALI ENDÜSTRİYEL YALITIM CEKETLERİ

SAMM Teknoloji, belirli boru bağlantı noktalarına veya endüstriyel ekipmanlara uyacak şekilde özel olarak tasarlanmış, entegre ısıtma kablolarına sahip yalıtım ceketleri üretmektedir.

Yalıtım ceketinin içinde entegre bir ısıtma kablosu, donmaya karşı koruma veya proses sıcaklığı bakımı için ekipmanı gerekli sıcaklıkta tutmak için kullanılır.

Her ünite, sıcaklık kontrolü sağlamak için bir elektrikli heat tracing dağıtım kutusu veya termostat ile birlikte verilir. Endüstriyel ısı yalıtım ceketlerimiz tehlikeli alanlarda kullanılmak üzere ATEX sertifikalı malzemelerden üretilmektedir.

BUHAR İZİ

Aşırı yüksek sıcaklıklardan dolayı buhar izleme, sodyum hidroksit, reçineler, asitler ve su gibi malzemeleri ısıtmak için en uygun çözümdür. SAMM Teknoloji, bu tür uygulamalarda performans ve güvenliği sağlamak için özel buhar izli ısıtma sistemleri sunar.

Endüstriyel Isıtma, Buhar İzleme - Samm Teknoloji

EV ISITMASI

BORU DONMA KORUMASI

Aşırı soğuk hava, tesisat borularındaki suyun donmasına neden olabilir ve bu da genellikle boruların tıkanmasına, hasar görmesine veya sızıntı yapmasına neden olarak binaya daha fazla zarar verebilir. SAMM Teknolojisi, konut tesisat sistemleri için aşağıdakiler gibi ciddi faydalar sunan gelişmiş kendi kendini düzenleyen donma koruması sunar:

 • Sıhhi tesisat boru hatları aşırı soğuk havalarda bile bozulmadan kalır.
 • Kendi kendini düzenleyen kablo teknolojisi kullanılarak enerji tasarruflu donma koruması.
 • Donmaya karşı koruma sistemlerinin akıllı kontrolü.
 • Sağlam ve uzun ömürlü donma koruma sistemleri.

ELEKTRİKLİ YERDEN ISITMA

SAMM Teknoloji, akıllı elektrikli yerden ısıtma sistemleri ile zahmetsiz, konforlu ve ekonomik ısıtma sağlar. Elektrikli yerden ısıtma, odanın çok hızlı ısınmasını sağlamak için zemin yüzeyine çok yakın yerleştirilmiştir. Zeminin altındaki eşit ısı dağılımı nedeniyle, nihai olarak konforlu sonuçlar için sıcaklık odanın üst kısmına eşit şekilde yükselir. Isıtma kontrol ünitesi, bağımsız bir ısıtma sistemi olarak veya mevcut bir ısıtma sistemine ek olarak kullanılabilir.

ÇATILAR VE OLUKLAR İÇİN KAR VE BUZ ERİTME

SAMM Teknoloji, çatılarda ve drenaj borularında biriken buz ve kardan koruyan profesyonel ısı eritme sistemleri sunar. Elektrikli kar ve buz eritme sistemleri çatı üstleri, oluklar, kanallar, drenaj boruları, kritik çatı kenarları ve düz çatı drenaj sistemleri için mükemmel çözümlerdir.

RAMPALAR VE ARAÇ YOLLARI İÇİN KAR VE BUZ ERİTME

Karlı ve buzlu yollar ve rampalar ciddi bir kaza nedeni olabilir. Bu nedenle SAMM Teknoloji, rampalar, araba yolları, otoparklar, ana yollar, kaldırımlar ve merdivenler için güvenli ve etkili kar eritme ve buz çözme için özel çözümler sunar. Bu özel kar ve buz eritme sistemleri, kurulum sırasında ve sonrasında zorlu koşullara dayanacak şekilde yapılmıştır ve beton, blok kaldırım, kum ve hatta asfalt veya asfalt ile uyumludur.