Samm Teknoloji Kurumsal Tanıtım Filmi

İthal ürünlere bağımlılığı azaltan ve yeni ürün-yerli üretim fikrini benimseyen, sektörün örnek ve öncü markası SAMM Teknoloji’nin kurumsal tanıtımın filmini izleyebilirsiniz.

 

Şirketin Kuruluşu

Müşteri ne istiyor, aslında neye ihtiyacı var” sorusu ile ürün ve çözüm sunan Samm Teknoloji, iş akışı içerisinde yer alan tüm çalışanlarının en üst seviyede yetkinliğini ve bunun sonucu olarak müşteri memnuniyetini hedeflemiştir. Samm Teknoloji, bu ülkenin mühendis ve teknisyenlerinin dünya standartlarında değerler yaratabileceğine inanan 4 mühendis arkadaş tarafından, 2003 yılında üretim hayatına başladı. 2018 yılında Arge Merkezi olarak tescil edilen Samm Teknoloji, birçok araştırma kurumu ve üniversiteyle, fiber algılama teknolojileri dahil çeşitli alanlarda projeler geliştirmiş ve bu projelerin çıktılarını ticari ürüne çevirmiştir.

Temel Başarılar

Telekom Sektöründe “Connectivity Solutions” ( Bağlantı Çözümleri ) olarak bilinen ara bağlantı pasif ekipmanları işlerinde uzman ilk Türk Firmaları arasında yer almaktadır. Samm Teknoloji, merkezi İsviçre’de bulunan Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi CERN’ün (sörn) onaylı tedarikçisidir.

Projelerde maliyet ve zaman avantajı sağlayan, ithal ürünlere bağımlılığı azaltan ve yeni ürün-yerli üretim fikrini benimseyerek, sektörün örnek ve öncü markası haline gelmiştir. Veri merkezleri konusunda en çok iş bitiren firmalardan biridir. Tüm mobil ve sabit Telekom operatörlerinin yanı sıra kurumsal veri merkezleri, sistem entegratörleri, kamu kurum ve kuruluşlar ile çalışmaktadır. Raspberry Pi (razbery pay) ve farklı geliştirme kartları ile robotik ürün gruplarının Türkiye distribütörlüğünü yapan Samm Teknoloji, eğitim ve AR-GE’ye yönelik elektronik ürün gruplarının online satışı ve mühendislik hizmetini sunmaktadır. Ayrıca, Endüstri 4.0 ve robotik ürün/hizmetlerin Türkiye’de her noktaya ulaşabilmesi için duyduğu sorumluluk duygusuyla, bugün ülke içinde ulaşılabilen tüm noktalara destek vermeye devam etmektedir.

FOTAS

TÜBİTAK Bilgem ile 2019 yılında imzalanan iş birliği sözleşmesi neticesinde, Samm Teknoloji AR-GE merkezi tarafından fiber optik tabanlı dağıtık akustik algılama sistemi (FOTAS) geliştirilmiş ve ticarileştirilmiştir. FOTAS, bir fiber optik kablo çevresinde oluşan akustik sinyalleri algılayan, geliştirilen yapay zeka yazılımı sayesinde bu sinyalleri sınıflandıran ve son kullanıcıya alarm olarak veren bir sistemdir.

FOTAS’ın başlıca kullanım alanları, petrol ve doğal gaz boru hatlarının izlenmesi, çevre güvenliği, telekom ve elektrik altyapılarının izlenmesi ve akıllı şehir uygulamalarıdır. Samm Teknoloji, fiber optik tabanlı dağıtık sıcaklık ve gerilim algılama, FBG tabanlı tekil fiber sensörler üzerinde AR-GE çalışmalarına devam etmektedir. Samm Teknoloji, 2006 yılından itibaren ısıtma kablosu ile endüstriyel ve ticari alanlar başta olmak üzere birçok uygulamaya imza atmıştır.

 

Samm Teknoloji olarak yaratıcı, deneyimli ve dinamik kadromuzla faliyet alanlarımızı genişletmeye devam ediyoruz.