BET Beton Elektrikli Isıtma Kablosu - ELEKTRA

Kürleşme Sırasında Betonun Korunması İçin Elektrikli Isıtma Kablosu

ELEKTRA-BET-Concrete-Beton-Frost-Protection-Heating-Cable-01
PDF

ELEKTRA BET’in montaja hazır beton (béton) ısıtma kabloları, bir ucuna hermetik fiş bağlanan güç kaynağı teli bulunan bir ısıtma kablosundan oluşur. ELEKTRA BET’in beton ısıtma kabloları, özellikle soğuk iklimlerde betonun kürlenmesi için üretilmiştir ve donatı üzerine doğrudan montaj için tasarlanmıştır.

Çok düşük sıcaklık, taze betonda suyun donma olasılığını arttırdığından ve donma sırasında su hacminde (%9’dan fazla) artışa bağlı olarak mekanik hasara neden olduğundan betonun bağlanması üzerinde olumsuz etkiye sahiptir. 0°C’nin altındaki sıcaklıklarda, bir sonraki sorun beton yüzeyinin donması ve tam bağlanma eksikliğidir.

Yeni ELEKTRA BET beton ısıtma kabloları, beton hacminin ortasından bağlama işlemine yardımcı olarak bu sorunu etkili bir şekilde hafifletir. Ayrıca kurulumu kolaydır, transformatör veya özel bir güç kaynağı gerektirmez, herhangi bir yardımcı kapalı yapı inşa edilmesini veya tüm odaların ve hacimlerin ısıtılmasını gerektirmez ve kürleme için uygun sıcaklığın muhafaza edilmesi seçeneğini sunar.

Tip Isıtma kablosu uzunluğu (m) Güç çıkışı (W)
BET 32/105 3,3 105
BET 40/540 13,5 540
BET 40/1360 34,0 1360
BET 40/3320 83,0 3320

İlgili ELEKTRA Isıtma Ürünleri