ar-ge

Araştırma & Geliştirme

SAMM Teknoloji’de yeni ürün ve üretim süreçlerinin ortaya çıkarılmasına yönelik Ar-Ge çalışmaları yapılmaktadır. Firmamız, rekabet gücünü belirleyen temel faktörün Ar-Ge/İnovasyon kaynaklı yüksek ve sürdürülebilir verimlilik olduğunun bilinciyle çalışmalarını sürdürmektedir.  Faaliyet gösterdiği alanlardaki yenilikçi yaklaşımı sayesinde birçok başarıya imza atmıştır.

 

SAMM Teknoloji, faaliyet gösterdiği iş alanlarındaki dışa bağımlılığı azaltmayı kendine misyon edinmiştir. Var olan bilgi birikimini Ar-Ge ve inovasyon projelerine aktararak yer aldığı projelerde yaratıcı çözümler getirmektedir.

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Türkiye genelinde Ar-Ge Merkezleri için birçok parametrenin göz önüne alınması suretiyle yaptığı değerlendirme sonucunda, SAMM Teknoloji 5746 no’lu Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerinin desteklenmesine ilişkin kanun kapsamında Ar-Ge merkezi olarak tescil edilmiştir.

 

SAMM Teknoloji, Ar-Ge ve İnovasyon alanındaki konumunu daha da güçlendirmek adına kamu, akdemi ve özel sektör kuruluşlarıyla teknoloji geliştirmeye yönelik farklı işbirlikleri gerçekleştirmektedir.

 

Teknoloji geliştirmenin yanında geliştirdiği teknolojinin korunmasına da büyük önem veren SAMM Teknoloji,  Ar-Ge faaliyetleri sonuçlarını patent ve faydalı model olarak tescilleyip ürünleştirmiştir.

 

Dijitalleşme ve nesnelerin interneti (IoT) kavramları üzerinde gerçekleştirilen Ar-Ge çalışmaları kapsamında Raspberry Pi kullanılarak otomasyon sistemleri, server bazlı istemci çözümleri ve çeşitli görüntüleme sistemleri üzerinde çalışılmaktadır.

 

Yenilikçiliğe önem veren SAMM Teknoloji, bünyesinde yenilikçi fikirlerin sistematik olarak değerlendirildiği ortamlar yaratmaktadır. Şirket kendi Ar-Ge kaynaklarının yanı sıra; üniversiteler ve araştırma kuruluşları ile yaptığı teknoloji geliştirme çalışmaları ve yoğun işbirlikleri sayesinde çok yönlü hareket edebilmekte ve daha hızlı sonuçlar alabilmektedir.