Contract Signed with Tübitak Bilgem

Tübitak Bilgem ile Sözleşme İmzalandı


Tübitak Bilgem ile Sözleşme İmzalandı

SAMM Teknoloji, kuruluşu 2003’ten bu yana fiber optik ürünler ve teknolojileri alanında yaptığı çalışmalarla tecrübeler biriktirmektedir. Halihazırda telekom sektöründe patentlere, ürün tasarımlarına ve faydalı modellere sahiptir. Binlerce müşteriye mühendislik desteği vermeye devam etmektedir. Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak isteyen şirketimiz “Müşteri ne ister, aslında neye ihtiyacı var?” sorularını sorarak kabiliyeti ve araştırmacılığı ile gerçek çözümler üretmektedir. Üretim tesislerinde en modern üretim cihazları ve yüksek kapasiteli bir üretim ile konnektörleme yapmaktadır. Kurmuş olduğu yeni üretim sahasıyla kablo üretimine geçmiş, üretim kapasitesini arttırmıştır. 2018 yılında Ar-Ge Merkezi olmasıyla birlikte çalışmalarını hızlandırarak katma değer yaratabilecek projelerin devamı için kolları sıvamıştır. Özellikle sahip olduğu müşteri deneyimi ve mühendislik bilgisini ithal edilen ürünlerin yerlileştirilmesi için bir vizyon belirlemiştir. Tüm bunlar ile birlikte; fiber optik algılama teknolojisi üzerine Ar-Ge çalışmalarına hız vermeye karar vermiştir. Kamu kurumlarına verdiği destek ve ortak çalışmalarımız TÜBİTAK’ın da ilgisini çekmiş ve “Fiber Optik Akustik Algılayıcı Sistemi” geliştirme ve ürünleştirme için SAMM Teknoloji’yi görevlendirmiştir.

Samm Teknoloji IDEF’2019 Fuarında FOTAS’ı Duyurdu

Samm Teknoloji; 30 Nisan 2019 tarihinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yaptığı İstanbul TÜYAP’ta düzenlenen IDEF’2019 fuarına katıldı. Tübitak Bilgem ve SAMM Teknoloji standında yer alan FOTAS, diğer Tübitak teknolojileri ile birlikte Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, MİT Başkanı Hakan Fidan ve bürokrasinin diğer önemli kişilerine tanıtılmıştır.

Dünya’nın dört bir yanından gelen savunma sanayii şirketlerinin ürünlerinin sergilendiği IDEF’2019’da, FOTAS’ı sergileyen şirketimiz fiber optik algılama teknolojisi üzerine çalıştığını ilk kez duyurmuştur.

Tübitak ile Sözleşme İmzalandı

IDEF’2019’da TÜBİTAK BİLGEM ve SAMM Teknoloji arasında imzalanan sözleşme ile BİLGEM, fiber optik akustik algılayıcı konusunda daha önce yapılan çalışmalarını ve deneyimlerini şirketimize aktarmıştır. SAMM’ın tecrübeleri ve BİLGEM ile işbirliği sayesinde Ar-Ge faaliyetlerine hız veren şirketimiz, çok kısa bir sürede FOTAS’ı ürünleştirme sürecini tamamlayacaktır.

Samm Teknoloji Hakkında

Samm Teknoloji, başta fiber optik sistemler ve nesnelerin interneti olmak üzere farklı sektörlerde hizmetleri olan bir üretim ve mühendislik şirketidir. Evlere kadar fiber (FTTH), veri merkezleri ve fiber optik bağlantı ekipmanlarında pek çok patente sahip olup, kendi Ar-Ge’sinde çok çeşitli ürünler geliştirip sektörün kullanımına sunmuştur.

Ayrıca, anahtar teslim elektrik taahhüt işleri, ısı takip ve izleme ve bilişim sektöründe de hizmetleriyle de lider firmalar arasında yer almaktadır.

Ticari Markalar

Samm, Samm Teknoloji, Foyer, FOTAS SAMM Teknoloji A.S’nin kayıtlı Ticari markalarıdır. Diğer isimler, ilgili sahiplerinin ticari markaları olabilir.