SAMM Teknoloji and TESAN Sign a Cooperation Agreement

SAMM Teknoloji ve TESAN İşbirliği Anlaşması İmzaladı


Samm Teknoloji’nin Fiber Optik ürün gamı Türkiye’de TESAN tecrübesi ile satılacak.

Tesan, 1983 yılında Türkiye’nin ilk Telekom ağ donanımları üretici firmalarından birisi olarak kurulmuştur. Mevcutta 300’den fazla personel ve 3 binin üzerinde bayii ağıyla Türkiye’nin en büyük 44’ncü bilişim firmasıdır.

SAMM Teknoloji, 2003 yılında kurularak fiber optik bağlantı ekipmanları konusunda Türkiye’de üretim yapan lider firmalardan birisi olup, aynı zamanda endüstriyel tesisler ve bilişim alanında da faaliyet göstermektedir. 2020 yılı itibariyle 200 çalışanı olan SAMM aynı zamanda bir Ar-Ge merkezi olup, fiber optik alanında da ülkemizin önde gelen bilim insanları ve kuruluşları ile projeler de yürütmektedir.

Tesan Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Bekir Erdoğan, YK Üyesi Sayın Hasan Yücel Yiğit ve Genel Müdürümüz Mustafa Akşit’in liderliğinde yürütülen görüşmeler sonunda, 2020 yılı başında yapılan işbirliği sözleşmesi ile taçlandırılmıştır.

Sözleşme ile, Türkiye network pazarında fiber optik ürünlerinin yaygın olarak kullanılarak, tüketicinin bu konuda bilinçlendirilmesidir. Böylece maliyet avantajının yanı sıra, ülkemizin bu konudaki bilgi ve becerisine katkıda bulunmayı hedeflemiştir.

Bu bağlamda işbirliği çerçevesinde eğitimler de planlanmış olup, fiber optik ek ve ölçüm konusunda sertifika verilmesi de hedeflenmektedir.


Samm Teknoloji Hakkında

Samm Teknoloji, başta fiber optik sistemler ve nesnelerin interneti olmak üzere farklı sektörlerde hizmetleri olan bir üretim ve mühendislik şirketidir. Evlere kadar fiber (FTTH), veri merkezleri ve fiber optik bağlantı ekipmanlarında pek çok patente sahip olup, kendi Ar-Ge’sinde çok çeşitli ürünler geliştirip sektörün kullanımına sunmuştur.

Ayrıca, anahtar teslim elektrik taahhüt işleri, ısı takip ve izleme ve bilişim sektöründe de hizmetleriyle de lider firmalar arasında yer almaktadır.

Ticari Markalar

Samm, Samm Teknoloji, Foyer, FOTAS SAMM Teknoloji A.S’nin kayıtlı Ticari markalarıdır. Diğer isimler, ilgili sahiplerinin ticari markaları olabilir.