SAMM Teknoloji ve OPTOKON Grubu, FOTAS için İş Ortaklığını Duyurdu


SAMM Teknoloji olarak; “FOTAS (Fiber Optik Tabanlı Dağıtık Akustik Algılama Sistemi)” için merkezi Çek Cumhuriyeti’nde bulunan OPTOKON Grubu ile stratejik ortaklık kurmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

OPTOKON Grubu’nun iştiraki olan SAMM Teknoloji ve OPTOKON Elektronik, kritik görev uygulamaları için bir teknoloji ve ürün geliştirme ortaklığı içinde olacak ve aynı zamanda müşterilerine iş geliştirme ve çözümler sağlayacak. FOTAS sistemi de OPTOKON GRUP tarafından dağıtılacaktır.

Dağıtılmış Akustik Algılama teknolojisi, standart fiber optik kablolar aracılığıyla titreşimleri algılar ve çevreyi korumak için sahada yalnızca bir fiber optik kablo kullanır. FOTAS sistemi, petrol, gaz ve madencilik endüstrileri, askeri tesisler, kamu binaları, havayolları, demiryolları ve otoyollar, enerji santralleri, sınır güvenliği ve tüm büyük sanayi ve yerleşim bölgeleri için 50 km’yi aşan 7/24 koruma sağlar. Bir tesisin güvenli çalışması, SAMM Tecknoloji tarafından geliştirilen optik pirometre – “görünmez optik çit” dahil olmak üzere tüm destekleyici teknolojilerin işletim koşullarının sürekli, yerel ve uzaktan izlenmesiyle izlenir. Sistem, Ağustos 2022’de açılacak olan yeni OPTOKON DATA CENTER VYSOČINA’da güvenli ortamın bir parçası olarak kullanılacak.


OPTOKON Grubu Genel Müdürü Jiří Štefl şunları söyledi:

“OPTOKON, kendini sürekli iyileştirme, sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluğa adamış uzun soluklu ve değerli bir ortak olan SAMM Teknoloji ile olan ilişkimizi genişletmekten heyecan duyuyor. SAMM ile stratejik ilişkimizi büyütmeye devam ederken küresel portföyümüzü genişletmeyi dört gözle bekliyoruz. küresel teknik ve satış destek ağı ile OPTOKON, müşterilere çevre güvenliğini optimize etmek için eksiksiz bir çözüm sağlamak için iyi bir konumdadır.”

SAMM Teknoloji Genel Müdürü Mustafa Akşit şunları söyledi:

“SAMM Teknoloji ile OPTOKON arasındaki iş ortaklığını duyurmaktan mutluluk duyuyorum. Bu, müşterilerimize fiber algılama teknolojileri konusunda en iyi değer çözümlerini sağlamaya yönelik önemli bir adımdır. OPTOKON, fiber optik endüstrisindeki gücü ile bilinir; SAMM Teknoloji’nin fiber optik algılama teknolojileri konusundaki yenilikçi Ar-Ge çalışmaları ile bu ortaklık, işimize güçlü bir destek sunuyor” dedi.


OPTOKON Hakkında

OPTOKON, tamamen test edilmiş entegre veri ağı, FTTx ve taktik askeri çözümlerde uzmanlaşmış, birinci sınıf aktif ve pasif fiber optik bileşenlerin önde gelen küresel üreticisi ve tedarikçisidir. Bileşenlerimiz ve çözümlerimiz, dünyanın her yerindeki işletmeler, topluluklar ve silahlı kuvvetlerdeki uygulamalarda bulunabilir. Mayıs 2020’de OPTOKON, şirketin Cisco ürünlerini ve yazılımlarını OPTOKON çözümlerine ‘tasarlama’ hakkına sahip olduğu anlamına gelen bir Cisco Çözüm Teknoloji Entegratör Anlaşması imzaladı. OPTOKON aynı zamanda Cisco’nun Seçilmiş Sertifikalı Ekspres Uzmanlık Ortağıdır. OPTOKON Grubunun operasyonel yönetim yapısı, OPTOKON ürün portföyünü oluşturmak için en son teknolojiyi ve güçlü teknik uzmanlığı kullanan altı üretim bölümünden oluşan bir matris organizasyonuna dayanmaktadır. Bu, şirket şubeleri ve dağıtım noktalarından oluşan bölgesel olarak yönetilen OPTOKON tesisleri ile birleşerek müşteri talebini karşılamak için aktif bir küresel dağıtım ağı sağlar. OPTOKON Çek ve Malezya kalibrasyon laboratuvarları, akredite kalibrasyon hizmetleri sunmaktadır. Akredite Test Bölümümüz mekanik, termal ve EMC testleri yürütür.


Samm Teknoloji Hakkında

Samm Teknoloji, başta fiber optik sistemler ve nesnelerin interneti olmak üzere farklı sektörlerde hizmetleri olan bir üretim ve mühendislik şirketidir. Evlere kadar fiber (FTTH), veri merkezleri ve fiber optik bağlantı ekipmanlarında pek çok patente sahip olup, kendi Ar-Ge’sinde çok çeşitli ürünler geliştirip sektörün kullanımına sunmuştur.

Ayrıca, anahtar teslim elektrik taahhüt işleri, ısı takip ve izleme ve bilişim sektöründe de hizmetleriyle de lider firmalar arasında yer almaktadır.

Ticari Markalar

Samm, Samm Teknoloji, Foyer, FOTAS, SİNTAS, SAMM Teknoloji A.S’nin kayıtlı Ticari markalarıdır. Diğer isimler, ilgili sahiplerinin ticari markaları olabilir.