SAMM Teknoloji, Kocaeli Merkezli Bilişim Şirketleri Arasında 4. Sırada


2010 yılından itibaren Bilişim 500 listesinde aralıksız yer alan SAMM Teknoloji, 2020 listesinde de üst sıralara yükselerek yerini aldı. 

BTHaber tarafından yapılan Türkiye’de bilişim alanındaki “İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması” bu yıl 22. kez gerçekleştirildi. Şirketlerin 2020 yılında Telekom+Bilişim ürün ve hizmeti satışlarınından elde edilen gelir (Rakamlara Enerji ve Isı departmanlarımızın satışları dahil edilmemiştir) üzerinden yapılan sıralamaya göre SAMM Teknoloji 158. sırada yerini aldı.
SAMM Teknoloji, açıklanan listede satış gelirlerine göre Kocaeli merkezli bilişim şirketleri içinde de 4. sırada yer aldı.SAMM Teknoloji Ranked 4th Among Kocaeli-based IT Companies According to Sales Revenues

Araştırmaya ilişkin veriler, sektörün en önemli oyuncularını yansıtıyor ve bilişim şirketlerinin ya da bilişim alanında da ürün ve hizmet üreten şirketlerin durumunu gösteriyor. 

Bilişim 500 araştırması ulusal ve uluslararası kamu ve özel sektör alımlarında bir referans olarak kabul görüyor.

SAMM Teknoloji Telekomünikasyon Altyapı Donanımı Gelirlerine Göre 7. Sırada

Araştırmanın farklı pazar alt kategorilerinde de şirketlerin gelirlerine göre listeler yayınladı. Bir yerleşkenin dışında kalan telekomünikasyon ağlarının inşasında kullanılan her türlü aktif ve pasif alt yapı donanımını içeren ‘telekomünikasyon altyapı donanımı’ ürün ve hizmet satış istatistiklerine göre şirketimiz 47.363.748 TL’lik geliriyle Türkiye genelinde 7. sırada bulunuyor.

Türk Mühendislerinin Ürettiği Türkiye’nin Kazandığı Yatırım

Türkiye’de bilişim sektörüne getirdiği çözümler, üretim tesisi, teknoloji merkezi, teknik uzmanlarımız, yenilikçi hizmetiyle büyümeye devam eden SAMM Teknoloji, 2020’de 73.339.852 TL’lik satış (rakamlara Enerji ve Isı departmanlarımızın satışları dahil edilmemiştir) gelirine göre “Türkiye Merkezli Üretici” olarak “Bilişim 500” listesinde 53. sırada bulunuyor. “Türkiye Merkezli Üretici Donanım” kategorisinde 16. olan firmamız, “Türkiye Merkezli Üretici Hizmet” kategorisinde 74. olurken, “Türkiye Merkezli Üretici IoT ve M2M” kategorisinde de 7. oldu.Samm Teknoloji Hakkında

Samm Teknoloji, başta fiber optik sistemler ve nesnelerin interneti olmak üzere farklı sektörlerde hizmetleri olan bir üretim ve mühendislik şirketidir. Evlere kadar fiber (FTTH), veri merkezleri ve fiber optik bağlantı ekipmanlarında pek çok patente sahip olup, kendi Ar-Ge’sinde çok çeşitli ürünler geliştirip sektörün kullanımına sunmuştur.

Ayrıca, anahtar teslim elektrik taahhüt işleri, ısı takip ve izleme ve bilişim sektöründe de hizmetleriyle de lider firmalar arasında yer almaktadır.

Ticari Markalar

Samm, Samm Teknoloji, Foyer, FOTAS SAMM Teknoloji A.S’nin kayıtlı Ticari markalarıdır. Diğer isimler, ilgili sahiplerinin ticari markaları olabilir.