Ice and Snow melting systems

Kar-Buz Eritme Sistemleri – Ürün Bülteni-2


Rampa Isıtma

Rampa, yol, kaldırım ve merdivenlerde biriken kar ve buz son derece ciddi kaza ve yaralanmalara neden olur. Raychem bu sorunları ortadan kaldırmak için, tüm bileşenleri eksiksiz zemin ısıtma sistemleri üretir.

“Raychem Kar-Buz Birikimini Engelleme Sistemleri”, ısıtıcı kablo, ısıtıcı şilte, termostat ve sensörlerden oluşur. Rampa, merdiven, köprü, viyadük, çatı oluk ve drenaj boruları, yükleme platformları, araç parkları gibi daha bir çok alanda kar ve buz birikimini engellemek için kullanılır.
“Raychem Kar-Buz Birikimini Engelleme Sistemleri”, kullanıldığı alanlarda insanlara, araçlara ve binalara güvenli ortamları sağlayan sistemlerdir. Sistemler beton, asfalt ve doğal taş gibi birçok yüzey kaplama malzemesi ile birlikte kullanılabilmektedir.
“Raychem Kar-Buz Birikimini Engelleme Sistemleri”, sıcaklık ve ıslaklık algılayan sensörler ve termostatları vasıtasıyla tam otomatik olarak çalışmakta ve bina işletme sistemine (BMS) adapte olabilmektedir.
Sistem kontrol ekipmanları vasıtasıyla sadece kar yağması veya buzlanma olması durumunda devreye girer. Böylece işletme maliyetleri en optimum seviyede tutularak sistemin boşa enerji harcaması engellenmiş olur.
Sistemin kurulu olduğu alanlarda kar birikimi engellenerek bu alanların tuzlanmasına  ya da kar kürenmesine gerek kalmaz.

SİSTEM BİLEŞENLERİ

 “Raychem Kar-Buz Birikimini Engelleme Sistemleri”,

•    Sabit güçlü ısıtma kablosu (EM-4-CW) veya kendinden regüleli (EM-2-XR)
•    Kontrol birimi (VIA-DU-20)
•    Zemin tip sıcaklık ve nem sensöründen (VIA-DU-20-S) oluşur.

Sistem çalışma koşulları, kontrol biriminden programlanarak sistemin otomatik olarak çalışmasını sağlar. Sistem bu özelliği sayesinde akıllı ısıtma sistemi olarak adlandırılır. Sistemin herhangi bir bakım ihtiyacı olamamakla birlikte 12 yıl üretici firma garantisi vardır.

Raychem Kar-Buz Birikimini Engelleme Sistemleri’nin Tasarlanması

Sistemlerin tasarımları, kurulacağı bölgeye ait ortalama kar yoğunluğu, rüzgar hızı, ortalama sıcaklık değerleri, proje tasarım sıcaklığı, döşeme kesiti gibi ilgili tüm fiziksel koşullar göz önünde bulundurularak, kar ve buz birikimini engellemek için gerekli ısıtma gücü hesaplanır.

Is Raychem Electric Heating Economical

Electric underfloor heating is 100% energy efficient because incoming electric energy is 100% converted to heat. However, most heat produced by burning gas or oil boilers is only about 70% of the net energy of those fuels. That is why, leaving an underfloor electric heating system on 24/7, especially if it was an automatic self regulating system, is very economic and ensures a low cost. Not to mention, that Raychem heating systems have a 12 Years Warranty, any repairs needed are done easily.

Sistemin en optimum verimle çalışması için gerekli ısıtma kablosu tipi belirlenir ve kablo yerleşimine göre kablonun bulunduğu derinlikten yüzeye kadar olan kesitler arası ısı yayılımı elde edilir.


Böylelikle sistemin gereksinimi olan kurulu güç ve kablo tipi belirlenerek sistemin kurulum ve işletme giderleri minimize edilmiş olur.

Detaylı bilgi için
•    EM4-CW Rampa Kar Buz Eritme Kablosu
•    EM2-CM Rampa Kar Buz Eritme Şiltesi
•    EM2-XR Beton Rampa Buz Eritme


About Samm Teknoloji

Samm Teknoloji is a manufacturing and engineering company with services in different sectors, especially fiber optic systems and IoT. It has many patents in fiber to the home infrastructure (FTTH) and Data Center equipment, and has developed a wide variety of products in its own field and presented it to the use of the industry.

In addition, it is among the leading companies with its services in turnkey electrical contracting works, heat tracing, and informatics sectors.

Trademarks

Samm, Samm Teknoloji, Foyer, FOTAS are registered Trademarks of SAMM Teknoloji A.S. Other names may be trademarks of their respective owners.