We signed with GKE Energy for the Electrical Works of Kemerköy Thermal Power Plant

GKE Enerji ile Kemerköy Termik Santrali Elektrik İşleri Sözleşmesini İmzaladık


SAMM Teknoloji olarak, Enerji Grubumuz tarafından, 6 Mayıs 2019 tarihinde GKE Enerji Tesisleri Taahhüt A.Ş. ile Kemerköy Termik Santral tesislerinin rehabilite edilmesine yönelik Elektrik İşleri’nin yapımı ve devreye alınması kapsamında sözleşme imzalamış bulunmaktayız.

Kemerköy Termik Santral tesislerinin rehabilite edilmesine yönelik Elektrik İşleri proje süreci; toplamda 3 ünitenin Ekim ayında başlayacak olan  6’şar aylık planlı duruşları ve Mayıs 2019 itibarıyla duruş öncesi işlerle devam edecektir. Endüstriyel tesislerde gerçekleştirilecek faaliyetlerde deneyimli  olan ekibimizle öncelikliğimiz, projeyi “Sıfır Kaza” hedefini yakalayarak tamamlamaktır. Bu hedef doğrultusunda Enerji Grubumuz, sahaya çok kısa sürede iyi bir ekip ile mobilize olmuştur.

Ayrıca, SAMM TEKNOLOJİ olarak, Kemerköy Termik Santral tesislerinin rehabilite edilmesine yönelik Elektrik İşleri kapsamında enstrümanların kalibrasyonları için proje sahasına Kalibrasyon Laboratuvarı kurmayı planlıyoruz.Kemerköy Termik Santrali

Kemerköy Termik Santrali Hüsamlar ocağındaki 95 milyon tonluk Linyit kömür rezervinden faydalanmak üzere EÜAŞ  bünyesinde kurulmuş olup, 1. Ünitesi  1993 yılında, 2. Ünitesi 1994 yılında ve 3. Ünitesi de 1995 yılında faaliyete geçmiştir. Bacagazı arıtma tesisi 95% verimle çalışmakta olup, 2003 yılında faaliyete geçmiştir.

Kemerköy Termik Santrali 3 adet üniteden oluşmakta olup ünitelerin her biri 210 MW gücünde ve santral toplamda 630 MW gücündedir. Santral Haziran 1984 ile Ağustos 1993 tarihleri arasında inşa edilmiştir. 1. Ve 2. Üniteler 1994 yılında ve 3. Ünite de 1995 yılında işletmeye açılmışlardır ve halihazırda üretim yapmaktadırlar. Santralin nominal üretim kapasitesi yıllık 4 milyar 95 milyon KWh’dir.

Kemerköy TS’ye ait her bir ünite; 1 buhar türbini, 1 buhar türbini jeneratorü, 1 kazan, 1 kondenser, 1 soğutma sistemi ve 1 baca gazı arıtma sistemi içermektedir.

Ana yakıt olarak yerli linyit kullanılmakta olup santralin günlük yakıt ihtiyacı 21.600 tondur.

Üretilen enerji 380 kV gerilim seviyesinden irtibatlanarak enterkonnekte sisteme verilmektedir.


Samm Teknoloji Hakkında

Samm Teknoloji, başta fiber optik sistemler ve nesnelerin interneti olmak üzere farklı sektörlerde hizmetleri olan bir üretim ve mühendislik şirketidir. Evlere kadar fiber (FTTH), veri merkezleri ve fiber optik bağlantı ekipmanlarında pek çok patente sahip olup, kendi Ar-Ge’sinde çok çeşitli ürünler geliştirip sektörün kullanımına sunmuştur.

Ayrıca, anahtar teslim elektrik taahhüt işleri, ısı takip ve izleme ve bilişim sektöründe de hizmetleriyle de lider firmalar arasında yer almaktadır.

Ticari Markalar

Samm, Samm Teknoloji, SAMM Teknoloji A.S’nin kayıtlı Ticari markalarıdır. Diğer isimler, ilgili sahiplerinin ticari markaları olabilir.