FOTAS SL-50's Artificial Intelligence

FOTAS SL-50 Yapay Zekası


FOTAS SL-50 Yapay Zekası sayesinde fiber üzerinde araç geçişleri, kepçe kazısı ve elle kazı gibi insan faaliyetleri ile gerçekleşen hareketleri ayırt edebilmektedir. 

FOTAS ile Olası Tehditlere Karşı Güvende Olun

FOTAS tehditlere karşı gerçek zamanlı, günün 24 saati boyunca sürekli çalışan, güvenilir ve uygun maliyetli bir algılama sistemidir. Ciddi hasarlar meydana gelmeden önce tanımlanan bölgelerde yaklaşık 10 metrelik bir konum doğruluğu ile tehdidi tespit etme olanağı sunmaktadır.

Web üzerinden kontrol edilen ve birden fazla kullanıcının ağ üzerinden aynı anda bağlanabildiği bir arayüze sahiptir.

CCTV, Drone ve SCADA vb. gibi üçüncü taraf güvenlik sistemlerine entegre olarak hızlı ve kontrollü bir güvenlik hizmeti sağlar. Algılama yapan fiberin olduğu bölgede elektronik cihaz ve enerji ihtiyacınız olmamaktadır. Fiberin çeşitli güvenlik kriterleri doğrultusunda yer altına veya çit üzerine döşenmiş olması bölgenin güvenlik altına alınması için yeterli olacaktır.

Dağıtılmış fiber optik sensörler; hava alanları, demiryolları, enerji tesisleri, petrol rafinerileri, gömülü petrol ve gaz boru hattı sistemleri gibi birçok sektörel alanda ve güvenlik uygulamalarında tercih edilmektedir. FOTAS’ın bunlara uygun olarak iki versiyonu bulunmaktadır.FOTAS’ın İki Versiyonlu Seçeneği SF-10 ve SL-50

SL-50, 50 km’ye kadar uzun bir hatta algılama yapabilmektedir. Daha uzun bir hatta algılama yapmak istiyorsanız optik cihazların sayısını arttırmanız yeterli olacaktır. Derin öğrenmeli yapay zekâsı sayesinde gerçekleşen akustik etkileri ayırt edilebilmektedir. Bu olaylar elle veya makine ile kazma, araç geçişi ve yürüme olarak sınıflandırılmıştır.

FOTAS ile ilgili daha fazla bilgi almak için www.samm.com/fiber-optic-akustik-algilamalinkini ziyaret edebilir, veya fotas[a]samm.com adresine e-posta atabilirsiniz.Samm Teknoloji Hakkında

Samm Teknoloji, başta fiber optik sistemler ve nesnelerin interneti olmak üzere farklı sektörlerde hizmetleri olan bir üretim ve mühendislik şirketidir. Evlere kadar fiber (FTTH), veri merkezleri ve fiber optik bağlantı ekipmanlarında pek çok patente sahip olup, kendi Ar-Ge’sinde çok çeşitli ürünler geliştirip sektörün kullanımına sunmuştur.

Ayrıca, anahtar teslim elektrik taahhüt işleri, ısı takip ve izleme ve bilişim sektöründe de hizmetleriyle de lider firmalar arasında yer almaktadır.

Ticari Markalar

Samm, Samm Teknoloji, SAMM Teknoloji A.S’nin kayıtlı Ticari markalarıdır. Diğer isimler, ilgili sahiplerinin ticari markaları olabilir.