FOTAS, KMO’nun 12. Ulaştırma ve Haberleşme Şûrası’nda Görücüye Çıktı!


Prof. Dr. Hasan Mandal; “FOTAS, Yerli ve Milli Bir Ürün”

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal lazer, fiber optik, elektronik, sinyal işleme, yapay zeka gibi bir dizi teknolojiyi kullanarak TÜBİTAK BİLGEM ve SAMM Teknoloji’nin ortak çalışması ile ortaya çıkmış olan Fiber Optik Tabanlı Akustik Algılama Sistemi FOTAS’ın yerli ve milli bir ürün olduğunu vurguladı. KMO Genel Müdürü Aynur Uluğtekin ise, “Proje ile önceliğimiz, yine insan yine insan hayatı olacak. Can kayıplarımızın en aza inmesi için devreye alacağımız, dünyanın ilk yapay zeka tabanlı akıllı ulaşım sistemi ile büyük bir yol katedeceğiz” dedi.
 Samm Teknoloji Hakkında

Samm Teknoloji, başta fiber optik sistemler ve nesnelerin interneti olmak üzere farklı sektörlerde hizmetleri olan bir üretim ve mühendislik şirketidir. Evlere kadar fiber (FTTH), veri merkezleri ve fiber optik bağlantı ekipmanlarında pek çok patente sahip olup, kendi Ar-Ge’sinde çok çeşitli ürünler geliştirip sektörün kullanımına sunmuştur.

Ayrıca, anahtar teslim elektrik taahhüt işleri, ısı takip ve izleme ve bilişim sektöründe de hizmetleriyle de lider firmalar arasında yer almaktadır.

Ticari Markalar

Samm, Samm Teknoloji, Foyer, FOTAS SAMM Teknoloji A.S’nin kayıtlı Ticari markalarıdır. Diğer isimler, ilgili sahiplerinin ticari markaları olabilir.