Çamlıca Tower Protected by FOTAS-DF-30

Çamlıca Kulesi FOTAS DF-30 ile Korunuyor


İstanbul Çamlıca Tv ve Radyo Kulesi çevre güvenliği projesinde SAMM Teknoloji ve TÜBİTAK BİLGEM işbirliğiyle geliştirilen FOTAS fiber algılama sisteminin kurulumu başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.06.11.2020 tarihi itibariyle Fiber Optik Tabanlı Çevre Algılama Sistemi Kurulumu ve CCTV ile Entegrasyonun test ve devreye alma işlemleri tamamlanarak teslim edildi. Proje FOTAS’ın 30 km’ye kadar çit sınır güvenliği sağlayan DF-30 Çift Portlu versiyonu ile gerçekleştirildi. Sistem çit üzerinde gerçekleşen tırmanma gibi ihlalleri algılayabiliyor. Fiberin kesilmesi durumunda sistem kesintisiz çalışmaya devam ediyor. CCTV kameralarıyla entegre olan sistem ihlal durumunda ilgili bölgedeki kameraya hızlıca bağlanabiliyor. Çamlıca Kulesi, FOTAS DF-30 çift port ile çite döşeli hat boyunca üçüncü taraf müdahalesini, yasadışı geçiş girişimleri tespit eden, en kanıtlanmış ve erken uyarı veren güvenlik sistemiyle korunuyor.FOTAS Nedir?

Hat ihlal takip sistemi; fiber optik kablo aracılığı ile, saldırı tespiti için geliştirilmiş çevre güvenliği sistemidir.Samm Teknoloji Hakkında

Samm Teknoloji, başta fiber optik sistemler ve nesnelerin interneti olmak üzere farklı sektörlerde hizmetleri olan bir üretim ve mühendislik şirketidir. Evlere kadar fiber (FTTH), veri merkezleri ve fiber optik bağlantı ekipmanlarında pek çok patente sahip olup, kendi Ar-Ge’sinde çok çeşitli ürünler geliştirip sektörün kullanımına sunmuştur.

Ayrıca, anahtar teslim elektrik taahhüt işleri, ısı takip ve izleme ve bilişim sektöründe de hizmetleriyle de lider firmalar arasında yer almaktadır.

Ticari Markalar

Samm, Samm Teknoloji, Foyer, FOTAS SAMM Teknoloji A.S’nin kayıtlı Ticari markalarıdır. Diğer isimler, ilgili sahiplerinin ticari markaları olabilir.