Pi Day Events

14 Mart Pi Günü Etkinlikleri


Geçtiğimiz Şubat ayında Raspberry Pi’nin 4.yılı büyük bir sürpriz ile sonuçlanmış, Raspberry Pi Vakfı tarafından Raspberry Pi’nin yeni modeli, Pi 3 Model B duyurulmuştu. Bu arada Raspberry Pi’nin tüm dünyada 8 Milyon adet satıldığı ve bu sayının gittikçe arttığı diğer bir güzel haber oldu.

Raspberry Pi’nin ülkemizde artan popülerliği yeni model Pi 3 ile bir kat daha arttı. Dünya ile aynı anda Türkiye’de de satışa sunulan Pi 3, ülkemizde ilk hafta içinde 1.000 adetten fazla satıldı.

Artan bu ilgi karşısında Raspberry Pi’yi çok daha fazla kişi buluşturmak için 14 Mart Dünya Pi Günü’nü birçok etkinlik ile kutlayacağız. Ankara, Bursa, İstanbul ve Tekirdağ’da yapacağımız etkinlikler ve daha önceden kurulan Raspberry Pi Sınıflarından gelecek güzel haberlerle Dünya Pi Gününü kutlamak için hazırlıklarımızı tamamladık.

Yeni Raspberry Pi Sınıfları açılışları, seminerler ve atölyeler düzenleyerek tüm haftaya yayacağımız etkinliklere katılmak isteyen herkesi bekleriz.

İlk Durak Tekirdağ

14 Mart Pazartesi günü ilk durağımız Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi olacak. Sabah yapacağımız seminerin ardından öğleden sonra Raspberry Pi Atölyesi düzenleyeceğiz.

Detaylar için Tıklayınız

Bursa’nın İlk Raspberry Pi Sınıfı Açılıyor

Bursa’nın Gürsu ilçesinden bulunan 80.Yıl Cumhuriyet Ortaokulu’nda Raspberry Pi Sınıflarına bir yenisini daha ekliyoruz. İçerisinde “en fazla Raspberry Pi bulunan sınıf” olma özelliği ile açılacak olan bu sınıfta 20 adet Raspberry Pi bilgisayarı bulunuyor.

Detaylar için Tıklayınız.

Raspberry Pi Sınıfı İlk Kez Üniversitede

İlk defa İstanbul Üniversitesi’nde kurulacak olan Raspberry Pi Sınıfı, SAMM Teknoloji ve İstanbul Üniversitesi işbirliği ile hayata geçecek. İlk defa Raspberry Pi ile kurulacak olan Sınıf 12 kişi kapasiteli olacak. Öncelikli olarak İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin uygulama sınıfı olarak faaliyet gösterecek olan sınıf, SAMM Teknoloji ve İstanbul Üniversitesi arasında yapılan protokol ile belirli dönemlerde de Raspberry Pi Atölyeleri ve aylık Raspberry Pi Buluşmalarına da ev sahipliği yapacak.

Çarşamba günü açılışı yapılacak olan Raspberry Pi Sınıfında aynı gün Raspberry Pi Atölyesi de yapılacak.

Detaylar için Tıklayınız.

İstanbul’da 4 Yeni Raspberry Pi Sınıfı

İstanbul Üniversitesi’nde kurulacak olan sınıfın ardından Bahçelievler, Kadıköy ve Ataşehir’de de açılacak sınıflar ile İstanbul’da dört yeni Raspberry Pi Sınıfı daha açılmış olacak, İstanbul’daki toplam Raspberry Pi Sınıfı sayı da altıya çıkmış olacak.

Perşembe günü Kemal Hasoğlu İmam Hatip Ortaokulu’nda 15 öğrenci kapasiteli Raspberry Pi Sınıfı’nın açılışı yapılacak. Bahçelievler’de bulunan okulda yapılacak açılışa özellikle bilişim öğretmenleri olmak üzere tüm eğitimcileri bekliyoruz.

Detaylar için Tıklayınız

Raspberry Pi Sınıfı İlk Kez Lisede

Kadıköy Anadolu Lisesi’nde açılacak olan Raspberry Pi Sınıfı özellikle öğrencilerin proje bazlı çalışmalarına ev sahipliği yapacak. Genel Müdürümüz Sayın Mustafa Akşit’in kişisel desteği ile kurulacak olan Sınıf Perşembe günü açılacak.

Bilsem’e 2. Raspberry Pi Sınıfı

Daha önce 8 adet Raspberry Pi 2 kurulan İstanbul Bilim ve Sanat ve Merkezi’nde yoğun talep üzerine 10 adet Raspberry Pi 3 ile yeni bir Sınıf daha açılacak. Ataşehir’de bulunan ve özel yetenekli çocukların eğitim aldığı Bilsem’de açılacak olan 2. Sınıf ile toplam Raspberry Pi sayısı 18 olacak.

Son Durak Ankara

Toplam 6 gün süren etkinlikler kapsamında son durağımız Ankara olacak. TOBB Etü’de Cumartesi günü gerçekleştireceğimiz seminer ve atölye ile etkinliklerimiz son bulacak.

Detaylar için Tıklayınız

*Aylık Raspberry Pi Buluşmaları için önümüzdeki günlerde bilgi paylaşacağız.


Samm Teknoloji Hakkında

Samm Teknoloji, başta fiber optik sistemler ve nesnelerin interneti olmak üzere farklı sektörlerde hizmetleri olan bir üretim ve mühendislik şirketidir. Evlere kadar fiber (FTTH), veri merkezleri ve fiber optik bağlantı ekipmanlarında pek çok patente sahip olup, kendi Ar-Ge’sinde çok çeşitli ürünler geliştirip sektörün kullanımına sunmuştur.

Ayrıca, anahtar teslim elektrik taahhüt işleri, ısı takip ve izleme ve bilişim sektöründe de hizmetleriyle de lider firmalar arasında yer almaktadır.

Ticari Markalar

Samm, Samm Teknoloji, Foyer, FOTAS SAMM Teknoloji A.S’nin kayıtlı Ticari markalarıdır. Diğer isimler, ilgili sahiplerinin ticari markaları olabilir.