TRY
  • TRY
  • USD
  • EUR
  • GBP
+90 444 1 726
Filtreler

samm market link 1

Aralık 2006 SAMM Huber Suhner'den üretim ve sistem onayı aldi


Tarih: 2006-12-05

SAMM Huber&Suhner Sertifikalı Fiber Optik Patch Cord ve Pigtail Üretimine Başladı.

KURUMSALHABERLER , 16.07.2007 

Aralık 2006 SAMM Huber Suhner'den üretim ve sistem onayı aldi


Bundan 8 ay önce imzalanan sözleşmenin şartlarını yerine getiren taraflar Haziran ayında üretim anlaşması yaparak SAMM'ın Huber&Suhner logosu kullanma yetkisi de dahil üretim ve sertifika çalışmasını tamamlamıştır. 

Haziran Ayı başından itibaren de SAMM'ın uluslar arası kalite ve İsviçre merkezli Huber&Suhner kalitesinde üretim yaptığı belgelenmiştir. 

Huber&Suhner kimdir? 

Huber&Suhner 100 yıllık bir İsviçre firması olup Ara bağlantı Çözümlerinde mükemmelliği yaratan bir anlayışın temsilcisidir. Fiber optik patch cord ve pig-tail olarak da bilinen ve veri gereksiniminin artmasıyla her alanda kullanılan fiber optik ara bağlantı kablolarında komple çözümler üretmektedir. Örneğin, fiber optik tüm konektörler H&S tarafından üretilmekte olup bu konektörlerin montajında kullanılan tüm optik parlatma ekipmanları da yine H&S kalitesiyle üretilmektedir. Yani dünyada fiber optik patch cord'ları tüm yelpazesini tek merkezden verebilen ender firmalar arasındadır. 

Huber&Suhner aynı zamanda alçak ve yüksek frekans kabloları tüm dünyada en üst düzey müşterilerce kullanılmaktadır. 

SAMM'da üretim tesislerinin tamamını A'dan Z'ye H&S ekipmanları ile donatarak H&S kalite ve üretim yönergelerinin tamamını kendi üretimine adapte etmiş ve teknik personeli gerek İsviçre gerekse Türkiye'deki eğitimlerle H&S kalite anlayışını kendi üretimine uygulamıştır. Geçtiğimiz 1 ay zarfında yapılan pig-tail ve patch cord üretimlerinin de teknik ve mekanik tüm değerlerinin uluslar arası standartlara uygun olduğu belgelenmiştir. 

Seri üretim yapma ve Huber&Suhner logosu kullanma yetkisini alan SAMM aynı zamanda H&S organizasyonu içinde bulunan diğer müşterilere de doğrudan ihracat yapma yetkisini kazanmıştır. 

Huber&Suhner aynı zamanda, aşağıdaki ürünleride tedarik etmektedir: 
1. Fiber Optik ek kutuları 
2. Fiber Optik terminasyon çatıları ve terminasyon kutuları 
3. SM (9/125) ve MM (62.5/125 ve 50/125) kablolar 
4. Break-out bina içi dağıtım kabloları, HFFR (Halogen Free Flame Retardent) yanmaz kablolar. 
5. Fiber optik konektörler, LX5, LC, MU, LSH, SC-CMAX, U-Link, konektör adaptörler, ST, SC, FC ve her tip optik zayıflatıcı ve bölücüler. Plug-type ve In-line zayıflatıcılar vb. 
6. WDM, DWDM ve ADSL uygulamaları için konektör ve ara bağlantı kabloları 
7. RF kabloları ve daha birçok özel uygulama kabloları 

Fiber optik Patch cord ve Pig-tail nedir? 

Fiber optik kablolar şehirler arası beya kampus ağlarında yüksek iletim ve veri taşıma kapasitesine sahip olup bilinen en güvenli ve yüksek kapasiteli veri taşıma ortamıdır. Fiber optik kablolar belli bir yerde bina, santral ve plazalarda fiber optik dağıtım (terminasyon) kutularında sonlandırılırlar. Sonlandırma işlemi fiber optik kablonun pig-tail'e ek yapılmasıyla yapılır. Fiber optik ekleme işleme genelde fusion splice (füzyon eki) ile yapılır. Pig-tail'in bir tarafı belirlenen bir tip konektör diğer tarafı ise çıplak fiberdir. Çıplak fiber ek yapıldıktan sonra U-link adı verilen konektör adaptör ile patch cord'a mekanik olarak birleştirilir. Patch cord'un Pig-tail'den tek farkı her iki tarafıda konektörlü olmasıdır. Yani Pig-tail ve patch cord'un konektörlü tarafları fiber optik sonlandırma kutusu içerisinde U-Link'te birleştirildikten sonra patch cordun diğer ucu aktif ekipmana (media converter) bağlanır. Fiber optik kablonun diğer tarafı da aynı şekilde yapıldığında bir optik iletim ağı kurulmuş ve şehirler arası veya geniş alan ağlarında yüksek hızlı bir bağlantı sağlanmış olur. 

Fiber optik kablonun en az optik kayıpla aktif ekipmana bağlanabilmesi için çok kaliteli ve belirli standartlar arası kayıplarda ara bağlantı kabloları kullanılmalıdır. Fiber'in km'deki zayıflaması 0.2 dB olup 10 km'lik bir mesafede 2-2.5 dB toplam kayıp vardır. Optik bütçenin büyük bir kısmı kalitesiz patch cord ve pigtaillerde kaybolmaktadır. O nedenle tüm networklerde kullanılan pig-tail ve patch cordların kalitesi çok önemlidir. 

Özellikle binlerce terminasyonun yapıldığı fiber optik santrallerinde arızalı bir patch cord'u bulup yenisiyle değiştirmek büyük zaman ve hizmet kaybına neden olur. 

Ayrıca, SAMM'ın Huber&Suhner sertifikalı olarak ürettiği tüm patch cord ve pig-tailler Tuned - merkezlenmiştir. Yani konektörün tırnağı ile sabit olarak belirlenen fiber yönü için optik kayıplar en az olacak şekilde fiberin seramik kısmı power metre yardımı ile döndürülerek en iyi optik geçiş açısı belirlenmektedir. 

Fiber optik patch cord müşterilerinin çok büyük bir kısmı optik patch cord ve pig-tail'in kalitesini test etme veya gözlemleme şansı olmadığı için optik kayıplara pek bakmaksızın elle dahi üretilen ara bağlantılarını kullanmaktadırlar. 

Huber & Suhner ile SAMM'ın işbirliği ise kalite ve sürdürülebilirlik açısından büyük önem taşımaktadır. 


Yeni Ürünler

TRILITHIC 120 DSP  MicroStealth QAM Sinyal Seviye Ölçer

TRILITHIC 120 DSP MicroStealth QAM Sinyal Seviye Ölçer

KDV hariç fiyat:0,00TL
KDV dahil fiyat:0,00TL
Havai Optik Splice Kutu FK-CEO-3T-36F

Fiber Optik Ek Kutusu FK-CEO-3T-36F

KDV hariç fiyat:287,66TL
KDV dahil fiyat:339,44TL
OLP-82 / 82P SmartClass Fiber Güç Ölçer ve Mikroskop | VIAVI

OLP-82 / 82P SmartClass Fiber Güç Ölçer ve Mikroskop | VIAVI

KDV hariç fiyat:0,00TL
KDV dahil fiyat:0,00TL

En Çok Satanlar

Raspberry Pi 3

Raspberry Pi 3

KDV hariç fiyat:139,00TL
KDV dahil fiyat:164,02TL
Raspberry Pi Zero Wireless

Raspberry Pi Zero Wireless

KDV hariç fiyat:69,00TL
KDV dahil fiyat:81,42TL
Raspberry Pi 3 Güç Adaptörü

Raspberry Pi 3 Güç Adaptörü

KDV hariç fiyat:37,85TL
KDV dahil fiyat:44,66TL

Ana Markalar

Tüm
 Google Plus - Samm Technology  Youtube - Samm Technology  Facebook - Samm Technology  Twitter - Samm Technology  Facebook - Samm Technology
Başa Dön