Filtreler

Hakkımızda

Samm Technology Factory

Hakkımızda

samm-teknoloji-logo

Firma Adı:

SAMM TEKNOLOJİ İLETİŞİM SAN. VE TİC.A.Ş.

Kuruluş: 2003
Vergi Dairesi: İlyasbey
Vergi No: 7420300220
Ödenmiş Sermayesi: 10.000.000 TL
Ortalama Çalışan Sayısı: 200
Ticaret Sicil No: 22448
D&B No: 56-556-8925
Mersis No: 0-7420-3002-2000011
Kalite Sertifikası: ISO 9001:2015, ISO 14001, ISO 45001
Merkezi Adres: Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB)
İhsandede Cd. 800. Sok No: 802, 41400 Gebze-Kocaeli, Turkey

 

 

SAMM Teknoloji; telekom, bilişim ve inşaat sektörlerine ürün ve çözümler sunan bir Türk firmasıdır.

 

Ar-ge destekli üretimimizle özellikle Telekom, bilişim ve ısıtma projelerine katma değer sağlayan çözümler üretebilmekteyiz.

 

Dağıtımını yaptığımız ürünler ise, telekomünikasyon pasif ekipmanları, ısı takip ve muhafaza ürünleri, ve önleme çözümleri olup bu ürünler için kurulum ve mühendislik hizmetleri de verilmektedir.

 

SAMM; çözüm odaklı bir firma olarak ticari, teknik ve mühendislik gibi iş akışı içerisinde bulunan, tüm çalışanların en üst seviyede kazanım ve müşteri memnuniyetini hedeflemiştir. Tedarik ettiğimiz ürünlerin montajları da yine eğitimli ve sertifikalı personelimiz tarafından yapılabilmektedir.

 

Personelimiz teknik olduğu kadar bankacılık, finans ve lojistik gibi konularda da eğitimlidir. Projelerimizin programlı ve profesyonel olarak yürütülmesi için gerekli tüm donanımlara sahiptir.

 

 

Firmamız hakkında bilinmesi gereken bazı bilgiler: (2019 yılı sonu itibariyle)

 1. Genel

  1. 4 mühendis arkadaş tarafından çok düşük sermaye ile kurulmuş bir Türk firmasıdır.
  2. Firma kazancının tamamını sermayesine ilave etmiştir. Ödenmiş sermayesi 10 Milyon TL’ye ulaşmıştır.
  3. Bilanço büyüklüğü 100 Milyon TL’yi aşmıştır.
  4. Firmamız 17 üniversite öğrencisine düzenli karşılıksız burs vermektedir.
  5. Borçlanma ve yatırımların tamamı YK kararı ile yapılmış, kişi değil “şirket” bilinci tüm ortaklara ve çalışanlara aşılanmıştır. (Not: “Ben” değil “Biz”; şirket sözcüğü arapça " شــركة " sözcüğünden geliyor olup tüzel kişiliğe işaret etmesi anlamındadır.)
   Kendi işini kurmayı planlayan girişimci birçok insan firmamızın tecrübelerinden yararlanmıştır.
  6. 2003 yılından beri, tüm işlerimizde ‘’ Müşteri ne ister, aslında neye ihtiyacı var? ” sorusuna mühendislik kabiliyetimizle/araştırmacılığımızla çözüm ürettik.
  7. Sattığımız ürün ve hizmetlerin uzmanı olmamız gereğinin bilinciyle ürünlerimizi çok iyi tanıdık. Hep “optimum” çözüm sunduk ve daha fazla para kazanma şansımız olsa bile doğru ürünü teklif etmekten hiç tereddüt etmedik.
  8. Çalıştığımız her iş kolunda iş ve ürün kalite çıtasını hep yukarı taşıyan firma olduk.
  9. 2012 yılından itibaren ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgemiz bulunmakta olup, 2018 yılında yapılan çalışmalarla Çevre (ISO 14001) ve İSG (OHSAS 18001) Yönetim sistemi sertifikalarının alınmasına hak kazanılarak entegre yönetim sistemi kurulmuştur. Belgemiz tüm faaliyet alanlarımızı kapsamaktadır.
 2. Ar-Ge

  1. SAMM Teknoloji 2018 yılında 5746 nolu kanun kapsamında Arge Merkezi olarak tescil edilmiştir.
  2. Ağırlıklı olarak kendi iş kollarımızı destekleyen ürünler geliştirilmektedir.
  3. Bu bağlamda birçok üniversite ve araştırma kurumları ile projeler tamamlamış ve ticarileştirmekteyiz.
  4. Üniversite-Sanayii işbirliğini en iyi uygulayan firmalardan birisi olmayı hedefliyoruz.
  5. Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız FOTAS (fiber optik akustik algılama sistemini) de 2020 yılı içinde ürünleştirip dünya pazarına sunmayı hedeflemekteyiz.
  6. Yeni ürünlerin yanı sıra, kendi üretim ve test olanaklarımızı geliştirmek, kaliteyi artırmak için de, Türkiye pazarına hizmet sunduğumuz IoT ürünleri de kullanılarak yeni cihaz ve test sistemleri de geliştirmekteyiz.
 3. Lojistik, Depolama, Dış Ticaret

  1. Firmamız ortalama olarak yıllık 10 Milyon TL İhracat yapan bir firmadır.
  2. Beş bin metrekare depolama imkanı ile Gebze Organize Sanayii Bölgesinde faaliyet göstermektedir.
  3. 2010 yılında Oracle JD Edwards ERP sistemi kurmuş ve 2018 yılında da yine Oracle’ın Fusion ERP sistemini kullanan ilk firma olup, tüm ERP sistemini Bulut’a taşımıştır
 4. Telekom Grubu

  1. SAMM, Telekom Sektöründe “Connectivity Solutions: ara bağlantı pasif ekipmanları” olarak bilinen, işlerin uzmanı olarak kurulan ilk Türk Firmaları arasında yer almaktadır.
  2. 2019 yılı sonu itibariyle, 8 Patent, 3 faydalı model, 1 ürün tasarım belgesi, yüzlerce ürün tasarımı, ek masaüstü ve mobil yazılımlar ile yaptığı işlere ilave katma değer sağlamıştır.
  3. 2018 yılında Fiber Optik kablo üretimine başlamış ve sektörümüzde eksikliği hissedilen “özel amaçlı fiber optik kablolar” konusunda lider firma olmuştur. Yıllık üretim kapasitesi, 70.000 km fiber optik kablodur.
  4. Yaklaşık 7000 m^2 üretim alanı ile Fiber optik kablo ve ara bağlantı ekipmanları, Veri Merkezi yapısal kablolama ürünlerinin üretimi yapan Türkiye’nin öncü firmalarındandır.
  5. JDSU olarak bilinen, daha sonra Viavi Solutions olarak isim değiştiren Fiber Optik ve haberleşme test&ölçüm cihazlarının (OTDR vb. ) satışı ve satış sonrası kalibrasyon/bakım hizmetleri firmamız bünyesinde Viavi solutions kontrolünde ve TSE HYB belgesi ile gerçekleştirilmektedir.
  6. Türkiye’de ilk kez kurulumu yapılan yaklaşık 2 milyon ev abonesi kapsamındaki Turkcell Superonline GPON projesinde (Evlere fiber FTTH), tasarım, mühendislik, montaj ve raporlamadan sorumlu olarak görev almış başarıyla projeleri tamamlamıştır.
  7. Projelerde maliyet ve zaman avantajı sağlayan, ithal ürünlere bağımlılığı azaltan ve yeni ürün-yerli üretim fikrini benimseyen firma olarak sektörün örnek ve öncü markası haline gelmiştir.
  8. Türk Telekom projelerinde, 4.5 Milyon Konnektör ile tek siparişte en çok fiber optik ara bağlantı kablosu temin eden ilk firmadır.
  9. Veri merkezleri (Data Center) konusunda en çok iş bitirmeye sahip firmalardan biridir. Şirketimiz, tüm mobil ve sabit Telekom operatörlerinin yanında kurumsal veri merkezleri, sistem entegratörleri, kamu kurum ve kuruluşlar ile çalışmaktadır.
 5. Isıtma Grubu

  1. 2006 yılından itibaren Isıtma kablosu ile Endüstriyel ve Ticari alanlar başta olmak üzere birçok uygulamaya imza attık.
  2. Adı Türkiye’de az bilinen ama Türkiye ekonomisi için gerekli olan ve uzmanlık gerektiren markalarla iş birliği yaptık. Kendi emeğimiz ve azmimiz ile bu ürün gruplarını pazar lideri yaptık.
  3. Geçen yıl, Amerikan Thermon Firması ile yaptığımız iş birliği anlaşması ile daha fazla mühendislik bilgimizi işimize dahil etmeye çalışacağız.
  4. Türk yapı firmalarının yurt dışı ve yurt içi projelerinde anahtar teslim “EPCM” olmak üzere; enerji santrallerinin, rafinerilerin ve doğal gaz boru hatlarında ısıtma kablolarının Mühendislik, tedarik , montaj ve proje yönetimlerini tamamladık.
  5. 2019 yılı itibariyle toplamda +/- 15 G Watt enerji santrali elektrik ısıtma sistemleri firmamızca tamamlanmıştır.
  6. Mardan Palace, Kanyon, Sabiha Gökçen, Marmaray, TANAP gibi dünya çapında projelerde firmamız ana yüklenici olarak elektrikli ısıtma veya sıvı kaçak takip işlerini yapmıştır.
 6. Bilişim Grubu

  1. 2011 yılında Akıllı projeksiyon cihazları firmamız bünyesinde geliştirilmiştir. Türkiye’de duvara yansıtılan görüntüyü akıllı kalem yardımıyla kontrol edebilen ilk cihazlardandır. Yaklaşık 10 bin adet satış başarısı sağlansa da yerli ve yabancı firmalar tarafından ürün kopyalandığından, okullara akıllı tahta temini nedeniyle proje 2014 yılında tamamen durdurulmuştur.
  2. Raspberry Pi ve farklı geliştirme kartları ile robotik ürün gruplarının Türkiye distribütörlüğü alınarak eğitim ve ar-ge’ye yönelik elektronik ürün gruplarının online satışı/ mühendislik hizmeti Bilişim Grubumuz tarafından her geçen yıl geliştirilmiş ve başarılı bir şekilde sunulmuştur.
  3. 2015 yılı itibariyle; yaklaşık 1000 adet ürün ve/veya kit ihtiyacı olan okullara ücretsiz bağışlanarak bilgisayarla, yazılımla tanışma şansı yakalamamış olan köy okulları, maddi durumu elverişli olmayan öğrenciler ve ar-ge meraklısı gençlerin bilgisayarla tanışmalarına bir nebze de olsun katkı sağladık.
  4. Türkiye’de Endüstri 4.0 ve robotik ürün/hizmetlerin her bir noktaya ulaşabilmesi için kendimizde sosyal sorumluluk duygusunu hissettik ve tüm kesimlere hitap edecek çalışmalar yaptık. Bugün ülke içinde ulaşabilecek tüm noktalara destek vermeye devam ediyoruz.
  5. Bizim ilk zamanlarda hobi olarak gördüğümüz Bilişim Grubumuz elektronik sektöründe tutarlı duruşumuz, müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve hatta rakiplerimiz tarafından da çok takdir toplamış, sektörün ilgisini çekerek kendi alanında kurumsal bir kimliğe sahip olmuştur.
  6. 2016 yılında yaptığımız anlaşma ile sektörde büyük ihtiyaç olan uygun koşullarla komponent temin eden Farnell işbirlikteliği ile Türkiye Arge pazarına katkılar yapmaya devam etmekteyiz.
 7. Enerji Taahhüt Grubu

  1. Samm Teknoloji’nin iş yapmadaki profesyonelliği, İSG, personel kalitesi ve mevzuatlarla uyumu çoğu uluslararası firmanın dikkatinden kaçmamıştır.
  2. Bu bağlamda Isıtma ve Telekom işlerini yaptığımız mega projelerde elektrik işlerine de teklif verilmeye başlanmış, Türkiye’nin en büyük yeni rafinerisi olan Socar’ın sahibi olduğu Ege Star Rafinerisi Elektrik taahhüt firması olarak 2015 yılından beri çalışmaktayız.
  3. İlk İnşaat ve TSGI ile olan 2 adet projemiz tamamlanmış olup, Tekfen ile yapmış olduğumuz sözleşmenin de 2018 yılı içerisinde tamamlanmıştır.

  4. TSGI ile Elektrik ve Enstruman Montaj ve Devreye alma kapsamında çalışmalarımız devam etmektedir.

  5. 2019 Mayıs ayı itibarıyla GKE enerji ile Kemerköy Elektrik Üretim Santrali’nin Elektrik Enstruman İşlerinde Rehabilitasayon projesi kapsamında sözleşme imzalamış bulunmaktayız ve rehabilitasyon projesi kapsmaında ekibimiz çalışmalarına devam etmektedir.

  6. 2019 Temmuz ayında Star Rafineri ve Petkim Petrokimya Tesisi’nin Elektrik ve Enstruman Bakım Onarım İşleri kapsamında üstlendiğimiz bakım hizmetleri için saha çalışmalarımız devam etmektedir.

 

 

Samm Teknoloji Fabrikası Samm Teknoloji Samm Teknoloji Fabrikası Samm Teknoloji Fabrikası AR-GE Merkezi
Üretim Bölümü Üretim Bölümü Üretim Bölümü Üretim Bölümü
Depo Bölümü Depo Bölümü Elektrik & Enstrumantasyon Elektrik & Enstrumantasyon
 Linkedin - Samm Teknoloji Youtube - Samm Teknoloji Instagram - Samm Teknoloji Twitter - Samm Teknoloji Facebook - Samm Teknoloji
Başa Dön