Filtreler

Tübitak Bilgem ile Sözleşme İmzalandı


Tarih: 2020-02-23

TÜBİTAK BİLGEM İLE SÖZLEŞME İMZALANDI | Samm Teknoloji

Tübitak Bilgem ile Sözleşme İmzalandı

SAMM Teknoloji, kuruluşu 2003’ten bu yana fiber optik ürünler ve teknolojileri alanında yaptığı çalışmalarla tecrübeler biriktirmektedir. Halihazırda telekom sektöründe patentlere, ürün tasarımlarına ve faydalı modellere sahiptir. Binlerce müşteriye mühendislik desteği vermeye devam etmektedir. Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak isteyen şirketimiz “Müşteri ne ister, aslında neye ihtiyacı var?” sorularını sorarak kabiliyeti ve araştırmacılığı ile gerçek çözümler üretmektedir. Üretim tesislerinde en modern üretim cihazları ve yüksek kapasiteli bir üretim ile konnektörleme yapmaktadır. Kurmuş olduğu yeni üretim sahasıyla kablo üretimine geçmiş, üretim kapasitesini arttırmıştır. 2018 yılında Ar-Ge Merkezi olmasıyla birlikte çalışmalarını hızlandırarak katma değer yaratabilecek projelerin devamı için kolları sıvamıştır. Özellikle sahip olduğu müşteri deneyimi ve mühendislik bilgisini ithal edilen ürünlerin yerlileştirilmesi için bir vizyon belirlemiştir. Tüm bunlar ile birlikte; fiber optik algılama teknolojisi üzerine Ar-Ge çalışmalarına hız vermeye karar vermiştir. Kamu kurumlarına verdiği destek ve ortak çalışmalarımız TÜBİTAK’ın da ilgisini çekmiş ve “Fiber Optik Akustik Algılayıcı Sistemi” geliştirme ve ürünleştirme için SAMM Teknoloji’yi görevlendirmiştir.

Samm Teknoloji IDEF’2019 Fuarında FOTAS’ı Duyurdu

Samm Teknoloji; 30 Nisan 2019 tarihinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yaptığı İstanbul TÜYAP’ta düzenlenen IDEF’2019 fuarına katıldı. Tübitak Bilgem ve SAMM Teknoloji standında yer alan FOTAS, diğer Tübitak teknolojileri ile birlikte Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, MİT Başkanı Hakan Fidan ve bürokrasinin diğer önemli kişilerine tanıtılmıştır.

Dünya’nın dört bir yanından gelen savunma sanayii şirketlerinin ürünlerinin sergilendiği IDEF’2019’da, FOTAS’ı sergileyen şirketimiz fiber optik algılama teknolojisi üzerine çalıştığını ilk kez duyurmuştur.

Tübitak ile Sözleşme İmzalandı

IDEF’2019’da TÜBİTAK BİLGEM ve SAMM Teknoloji arasında imzalanan sözleşme ile BİLGEM, fiber optik akustik algılayıcı konusunda daha önce yapılan çalışmalarını ve deneyimlerini şirketimize aktarmıştır. SAMM’ın tecrübeleri ve BİLGEM ile işbirliği sayesinde Ar-Ge faaliyetlerine hız veren şirketimiz, çok kısa bir sürede FOTAS’ı ürünleştirme sürecini tamamlayacaktır.


 Linkedin - Samm Teknoloji  Youtube - Samm Teknoloji  Instagram - Samm Teknoloji  Twitter - Samm Teknoloji  Facebook - Samm Teknoloji
Başa Dön