Filtreler

samm market link 1

ShiftDelete Raspberry Pi Type B Video İnceleme


Tarih: 2013-07-03

Raspberry Pi Type B Video İnceleme

Dünyanın en küçük bilgisayarlarından olan ARM tabanlı Raspberry Pi'nin bir gelişmiş sürümü Type B'yi inceliyoruz. Bakalım bu küçük dev bizlere neler sunuyor?

Raspberry Pi, Pi Foundation tarafından hazırlanan ve deneysel işlemlerde kullanılması amaçlanan ultra küçük bir bilgisayar. Type B sürümüyle beraber biraz daha güçlenen Raspberry Pi, boyutlarına göre oldukça güçlü bir bilgisayar.

ARM 11 mimarisini kullanan ve 700 MHz hızında çalışan Broadcomm işlemciye yer verilen ürünün içerisinde, grafik işlemler için 4 çekirdekli VideoCore 4 GPU'sunu kullanılıyor. Open GL ES 2.0 ve 1080p 30 FPS H264 donanımsal çözücüye yer verilen grafik işlemci, pek çok zorlu işi başarıyla yapabiliyor. Üzerindeki HDMI çıkışından görüntü aktarımı yapan Raspberry Pi Type B'de ayrıca iki adet USB 2.0 portu bulunuyor.

Herhangi bir akıllı telefonun adaptöründen ve microUSB kablosundan yararlanarak şarj ettiğiniz takdirde rahatlıkla çalışan Type B, ayrıca hazırlanan Turbo yazılımının yüklenmesi ile hızını 1 GHz seviyesine çıkartabiliyor. Tabi ürün bu modu yüklenince sorun çıkarırsa garanti şartlarının dışarısında kalıyor.

Deneysel çalışmaları desteklemek için geliştirilen Raspberry Pi, esasında PIC denetleyeci gibi de kullanılabiliyor. Üzerindeki pek çok sayıdaki pinden kamera başta olmak üzere neredeyse sınırsız teknolojik ürünü kontrol edebileceğiniz ürün, programlama severler ve geliştiriciler için kullanışlı bir ürün.

Herhangi bir dahili hafızaya sahip olmayan Raspberry Pi, SD kart girişi sayesinde hafıza ihtiyacını karşılıyor. Class 10 sınıfı bir SD kart ile beraber performans kaybı yaşamadan cihazı kullanabilirsiniz. Hazır hafızadan bahsetmişken Type B'nin 512 MB RAM ile geldiğini de belirtelim.

Raspberry Pi için derlenen pek çok Linux çözümü mevcut. Ubuntu, Lubuntu, Debian, Arch Linux başta olmak üzere pek çok çözümün kurulumunu SD kart'a aktarıp yapabiliyorsunuz. Ürün yurt dışında 35 Dolar seviyesinde satışa sunuluyor. Ülkemizde de satışa başlayan ürün 100 TL'ye yakın fiyatlara temin edilebiliyor. Ürünle ilgili detayları videomuzdan izleyebilirsiniz. İyi seyirler.


Yeni Ürünler

Polatis 3000 Optik Switch
Polatis 3000-Serisi Optik Switch
KDV hariç fiyat:0,00TL
KDV dahil fiyat:0,00TL
Polatis 6000-PSS Optik Ağ Koruma Switch | 4 Fiber
Polatis 6000-Serisi-PSS Optik Ağ Koruma Switch | 16 Fiber
KDV hariç fiyat:0,00TL
KDV dahil fiyat:0,00TL
Polatis 6000-PSS Optik Ağ Koruma Switch | 4 Fiber
Polatis 6000-Serisi-PSS Optik Ağ Koruma Switch | 8 Fiber
KDV hariç fiyat:0,00TL
KDV dahil fiyat:0,00TL

En Çok Satanlar

Raychem R-NRG-DM thermostat for floor heating
Raychem R-NRG-DM thermostat for floor heating
KDV hariç fiyat:1.520,12TL
KDV dahil fiyat:1.793,74TL
FreezeTec 12 Isıtma kablosu . Termostat
FreezeTec 12 Isıtma kablosu . Termostat
KDV hariç fiyat:206,65TL
KDV dahil fiyat:243,85TL
PERP-MELTSTICK Tamir Çubuğu
PERP-MELTSTICK Tamir Çubuğu
KDV hariç fiyat:0,00TL
KDV dahil fiyat:0,00TL

Ana Markalar

Tüm
 Google Plus - Samm Technology  Youtube - Samm Technology  Facebook - Samm Technology  Twitter - Samm Technology  Facebook - Samm Technology
Başa Dön