Filtreler

SAMM'dan Açıklama


Tarih: 2015-12-10

Bugün ön siparişe açtığımız Raspberry Pi Zero ile ilgili kamuoyunun bilgisine;

 

 1. Raspberry Pi Zero, Raspberry Pi Vakfı tarafından değil, Raspberry Pi Ltd tarafından piyasaya sürülmüş ve vakfın aksine Raspberry Pi Ltd kar amaçlı bir şirket olup pazarlama faaliyetleri yapmaktadır.
 2. "Peki 5$ olarak duyurulan Raspberry Pi ürününü neden 5$'a alamıyoruz?"
  1. Çünkü ürün tek başına satılmıyor, Samm Teknoloji de bunu tek ürün olarak alamıyor
  2. 5$ aslında sembolik bir rakam asıl fiyatı 4 Pound yani 6$
   http://swag.raspberrypi.org/collections/pi-zero/products/pi-zero
  3. Ayrıca kit olarak satılan ürün yaklaşık 8 ila 10 Pound + KDV 
 3. Zero duyurusu yapıldıktan sonra Türkiye ve tüm Dünya’da çok fazla ilgi gördü ve stok sıkıntısı yaşanmaya başlandı
 4. İlk aşamada tarafımıza 1.000 adet set ayrılmış olup, biz de herkesin ürüne erişimi için en çok 1 adet sipariş etmeye olanak sağladık.
 5. Aşırı ilgi ve Yılbaşı + Noel dolayısıyla biz de gerekli yanıtları üreticilerden alamıyoruz. 
 6. Bizlere yapılan bilgilendirme şu şekildedir; "ilgi çok yoğun, bu nedenle yalnızca kit içerisinde teslimat yapabiliyoruz, Ocak sonuna kadar ürün tek başına satılmayacaktır"
 7. SET olarak hazırlanan ve bizim tercih ettiğimiz en ucuz ürünün içinde  Zero, HDMI Dönüştürücü ve OTG kablo bulunmaktadır ve aynı şekilde satışını yapmak zorundayız.
 8. Bu kesinlikle bizim de arzu etmediğimiz bir durum olup, yalnızca tek üreticinin sağlaması ise rekabeti önlemekte bizim de elimizi bağlamaktadır.
 9. Ayrıca bize gelen şikayetlerin tamamı tüm dünyada geçerlidir ve Samm Teknoloji'nin elinde olmayan bir durumdur. Örneğin 5$ olarak duyuruldu ama İngiltere fiyatı 6$
 10. İnternet sitemizden yapılan 125 Lira ve üstü siparişlerde Ücretsiz Kargo olanağı bulunmaktadır.
 11. Kargo ile ilgili bilgi tarafımızca güncellenmiş olup, eksik bilgilendirme için ayrıca özür dileriz.
 12. Zero ile ilgili şikayetlerinizi ürün sayfasından ( https://www.samm.com/raspberry-pi-zero-set.html ) "ürün değerlendirmesi" sekmesine yazmanızı rica ediyoruz. 
 13. Bize düşen bu şikayet ve istekleri toplu biçimde Raspberry Pi Vakfı’na ve Şirketine iletip "yanlış algıyı" önlemektir.
 14. Elimizde olmayan bu durumdan dolayı affınıza sığınıyoruz.

En kısa zamanda düzeltmek ve en azından çözümde payımız olması için gerekli girişimleri yaptığımızdan emin olabilirsiniz


 Linkedin - Samm Teknoloji Youtube - Samm Teknoloji Instagram - Samm Teknoloji Twitter - Samm Teknoloji Facebook - Samm Teknoloji
Başa Dön