Filtreler

METSAM, Yeni Yerli Fiber Optik Üreticisi


Tarih: 2021-07-12

METSAM, Yeni Yerli Fiber Optik Üreticisi

METSAM, Yeni Yerli Fiber Optik Üreticisi

Yerlivemilli Optik Fiber üretecek olan METSAM Fiber Optik San ve Tic A.Ş. 7.7.2021 tarihinde Bilkent University Cyberpark’ta kurulmuştur.

Metsam, Telekom sektörü için optik fiber üretimi yaparak hammadde ithalatını kademeli olarak sıfıra indirmeyi hedeflemiştir. Nitelikli personel istihdamını artırırken, aynı zamanda Ar-ge olanaklarının da önünü açacaktır.

Hedefimiz 2022 yılında "ticari" üretime başlamaktır.

Bilkent Holding A.Ş. bünyesinde bulunan UNAM Institute of Materials Science and Nanotechnology, Meteksan Savunma gibi konunun uzmanı ve üreticisi kuruluş ve araştırma merkezi desteği ve SAMM Teknoloji İletişim A.Ş.’nin sektör tecrübesi METSAM ortaklığında buluşmuştur.

Uzun bir seyahatin ilk adımını atmamızda desteği olan, başta Sayın Rektör Hocamız Abdullah Atalar olmak üzere, Tunç Batum ve Bülend Ortaç Hocalarımız, Genel Müdürümüz Mustafa Aksit ve bu süreçte emeği geçen Onur SÜLEYMANAĞAOĞLU Muzaffer Ozturk, MÜZEYYEN EĞREKÇİ BAYRAM, Murat Atilla ve Ayse Aksit’e çok teşekkür ederiz

Not:

metsam.com çok yakında yayında olacaktır, ayrıca bu heyecanlı ama yorucu projede yer almak isteyen arkadaşlar bizimle temasa geçebilirler hr@samm.com

Samm Teknoloji Hakkında

Samm Teknoloji, başta fiber optik sistemler ve nesnelerin interneti olmak üzere farklı sektörlerde hizmetleri olan bir üretim ve mühendislik şirketidir. Evlere kadar fiber (FTTH), veri merkezleri ve fiber optik bağlantı ekipmanlarında pek çok patente sahip olup, kendi Ar-Ge'sinde çok çeşitli ürünler geliştirip sektörün kullanımına sunmuştur.

Ayrıca, anahtar teslim elektrik taahhüt işleri, ısı takip ve izleme ve bilişim sektöründe de hizmetleriyle de lider firmalar arasında yer almaktadır.

Ticari Markalar

Samm, Samm Teknoloji, Foyer, FOTAS, SİNTAS, SAMM Teknoloji A.S’nin kayıtlı Ticari markalarıdır. Diğer isimler, ilgili sahiplerinin ticari markaları olabilir.


 Linkedin - Samm Teknoloji  Youtube - Samm Teknoloji  Instagram - Samm Teknoloji  Twitter - Samm Teknoloji  Facebook - Samm Teknoloji
Başa Dön