Filtreler

Kar-Buz Eritme Sistemleri - Ürün Bülteni-2


Tarih: 2010-11-05


Raychem Logo


 

Donmuş Rampa'da kayan araç resmi

Rampa Isıtma

Rampa, yol, kaldırım ve merdivenlerde biriken kar ve buz son derece ciddi kaza ve yaralanmalara neden olur. Raychem bu sorunları ortadan kaldırmak için, tüm bileşenleri eksiksiz zemin ısıtma sistemleri üretir.

“Raychem Kar-Buz Birikimini Engelleme Sistemleri”, ısıtıcı kablo, ısıtıcı şilte, termostat ve sensörlerden oluşur.

Emdr kar-buz eritme termostatları raychemRaychem EM-CW kar bu eritme kablosu Rampalar için Raychem rampa kar-buz eritme kablosu mat şeklinde

Rampa, merdiven, köprü, viyadük, çatı oluk ve drenaj boruları, yükleme platformları, araç parkları gibi daha bir çok alanda kar ve buz birikimini engellemek için kullanılır.
“Raychem Kar-Buz Birikimini Engelleme Sistemleri”, kullanıldığı alanlarda insanlara, araçlara ve binalara güvenli ortamları sağlayan sistemlerdir.Kışın karda donmuş çatı resmi ve kar-buz eritme sistemiYollarda biriken karın eritilmiş hali - Raychem

Sistemler beton, asfalt ve doğal taş gibi birçok yüzey kaplama malzemesi ile birlikte kullanılabilmektedir.
“Raychem Kar-Buz Birikimini Engelleme Sistemleri”, sıcaklık ve ıslaklık algılayan sensörler ve termostatları vasıtasıyla tam otomatik olarak çalışmakta ve bina işletme sistemine (BMS) adapte olabilmektedir.
Sistem kontrol ekipmanları vasıtasıyla sadece kar yağması veya buzlanma olması durumunda devreye girer. Böylece işletme maliyetleri en optimum seviyede tutularak sistemin boşa enerji harcaması engellenmiş olur.
Sistemin kurulu olduğu alanlarda kar birikimi engellenerek bu alanların tuzlanmasına  ya da kar kürenmesine gerek kalmaz.

SİSTEM BİLEŞENLERİ

rampa kar-buz eritme sistem bilesenleri diagram

   

 “Raychem Kar-Buz Birikimini Engelleme Sistemleri”,

•    Sabit güçlü ısıtma kablosu (EM-4-CW) veya kendinden regüleli (EM-2-XR)
•    Kontrol birimi (VIA-DU-20)
•    Zemin tip sıcaklık ve nem sensöründen (VIA-DU-20-S) oluşur.

Sistem çalışma koşulları, kontrol biriminden programlanarak sistemin otomatik olarak çalışmasını sağlar. Sistem bu özelliği sayesinde akıllı ısıtma sistemi olarak adlandırılır. Sistemin herhangi bir bakım ihtiyacı olamamakla birlikte 12 yıl üretici firma garantisi vardır.

Raychem Kar-Buz Birikimini Engelleme Sistemleri’nin Tasarlanması

raychem kar-buz birikimini engelleme sistemlerinin tasarimi

Sistemlerin tasarımları, kurulacağı bölgeye ait ortalama kar yoğunluğu, rüzgar hızı, ortalama sıcaklık değerleri, proje tasarım sıcaklığı, döşeme kesiti gibi ilgili tüm fiziksel koşullar göz önünde bulundurularak, kar ve buz birikimini engellemek için gerekli ısıtma gücü hesaplanır.raychem ruzgar hizi ortalama sicaklik proje tasarimi
 

Sistemin en optimum verimle çalışması için gerekli ısıtma kablosu tipi belirlenir ve kablo yerleşimine göre kablonun bulunduğu derinlikten yüzeye kadar olan kesitler arası ısı yayılımı elde edilir.


Böylelikle sistemin gereksinimi olan kurulu güç ve kablo tipi belirlenerek sistemin kurulum ve işletme giderleri minimize edilmiş olur.

Detaylı bilgi için
•    EM4-CW Rampa Kar Buz Eritme Kablosu
•    EM2-CM Rampa Kar Buz Eritme Şiltesi
•    EM2-XR Beton Rampa Buz Eritme


 Linkedin - Samm Teknoloji  Youtube - Samm Teknoloji  Instagram - Samm Teknoloji  Twitter - Samm Teknoloji  Facebook - Samm Teknoloji
Başa Dön