Filtreler

Huawei'den SAMM'a Teşekkür Belgesi


Tarih: 2021-05-21

Huawei'den SAMM'a Teşekkür Belgesi

Huawei'den SAMM'a Teşekkür Belgesi

Türkiye'de hizmet verdiği günden bu yana tedarikçisi olarak çalıştığımız Huawei’ ye teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Huawei Kimdir?

Huawei Technologies Co. Ltd. kısa adıyla Huawei, merkezi Çin'in Shenzen şehrinde bulunan, Çin menşeli ve çok uluslu bir şirkettir. Huawei, 2012 yılı itibarıyla, Ericsson'u geçerek dünyanın en büyük ağ ve telekomünikasyon cihazı üreticisi konumuna gelmiştir.

Huawei, 1987 yılında, eski bir subay olan Ren Zhengfei tarafından kendisine ait özel bir şirket olarak kurulmuştur. Huawei'nin temel amacı kurulduğu günden beri ağ ve telekomünikasyon cihazları üretmek ve bu cihazları Çin ve diğer yabancı ülkelere pazarlayıp teknik destek hizmeti sağlamak olmuştur. Şirketin 2015 yılı verilerine göre dünya üzerinde 170.000'den fazla çalışanı vardır ve bunların 76.000'i AR-GE (Araştırma & Geliştirme) alanında çalışmaktadır.

Huawei istanbul

Huawei, Çin, ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Pakistan, Fransa, Belçika, Almanya, Kolombiya, İsveç, İrlanda, Hindistan, Rusya ve Türkiye'de olmak üzere toplam 21 tane Ar-Ge enstitüsüne sahiptir. Şirketin ikinci büyük AR-GE merkezi Türkiye'de bulunmaktadır ve ABD ile yaşanan gerilimin ardından şirket, Türkiye'yi merkez üs olarak konumlandırmıştır. Şirket, 2013 yılında AR-GE alanındaki 5 milyar $ kazancını 2014'te 6.4 milyar $'a yükseltmiştir.

Firmanın 2014'teki karı 34.2 milyar CNY'dir (15.4 milyar ₺). Halen 140'tan fazla ülkeye hizmet verip dünyanın en büyük 50 telekomünikasyon operatörünün 45'inin sahibidir. Google, 20 Mayıs'ta Android işletim sistemi güncellemelerini Huawei telefonlar için sınırladığını duyurdu. ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşının bir sonucu olarak görülen bu gelişmeden sonra Huawei, yeni işletim sistemi için Rusya ile görüşmeye başladı.

Şirket, Google ile arasında yaşanan anlaşmazlığı son kullanıcıya anlatmak için huaweimatters.com sitesini kurdu.

Samm Teknoloji Hakkında

Samm Teknoloji, başta fiber optik sistemler ve nesnelerin interneti olmak üzere farklı sektörlerde hizmetleri olan bir üretim ve mühendislik şirketidir. Evlere kadar fiber (FTTH), veri merkezleri ve fiber optik bağlantı ekipmanlarında pek çok patente sahip olup, kendi Ar-Ge'sinde çok çeşitli ürünler geliştirip sektörün kullanımına sunmuştur.

Ayrıca, anahtar teslim elektrik taahhüt işleri, ısı takip ve izleme ve bilişim sektöründe de hizmetleriyle de lider firmalar arasında yer almaktadır.

Ticari Markalar

Samm, Samm Teknoloji, Foyer, FOTAS, SİNTAS, SAMM Teknoloji A.S’nin kayıtlı Ticari markalarıdır. Diğer isimler, ilgili sahiplerinin ticari markaları olabilir.


 Linkedin - Samm Teknoloji  Youtube - Samm Teknoloji  Instagram - Samm Teknoloji  Twitter - Samm Teknoloji  Facebook - Samm Teknoloji
Başa Dön