Filtreler

FOTAS SL-50 Yapay Zekası


Tarih: 2020-07-29

FOTAS SL-50 Yapay Zekası

FOTAS SL-50 Yapay Zekası sayesinde fiber üzerinde araç geçişleri, kepçe kazısı ve elle kazı gibi insan faaliyetleri ile gerçekleşen hareketleri ayırt edebilmektedir.

FOTAS ile Olası Tehditlere Karşı Güvende Olun

FOTAS tehditlere karşı gerçek zamanlı, günün 24 saati boyunca sürekli çalışan, güvenilir ve uygun maliyetli bir algılama sistemidir. Ciddi hasarlar meydana gelmeden önce tanımlanan bölgelerde yaklaşık 10 metrelik bir konum doğruluğu ile tehdidi tespit etme olanağı sunmaktadır.

Web üzerinden kontrol edilen ve birden fazla kullanıcının ağ üzerinden aynı anda bağlanabildiği bir arayüze sahiptir.

CCTV, Drone ve SCADA vb. gibi üçüncü taraf güvenlik sistemlerine entegre olarak hızlı ve kontrollü bir güvenlik hizmeti sağlar. Algılama yapan fiberin olduğu bölgede elektronik cihaz ve enerji ihtiyacınız olmamaktadır. Fiberin çeşitli güvenlik kriterleri doğrultusunda yer altına veya çit üzerine döşenmiş olması bölgenin güvenlik altına alınması için yeterli olacaktır.

Dağıtılmış fiber optik sensörler; hava alanları, demiryolları, enerji tesisleri, petrol rafinerileri, gömülü petrol ve gaz boru hattı sistemleri gibi birçok sektörel alanda ve güvenlik uygulamalarında tercih edilmektedir. FOTAS’ın bunlara uygun olarak iki versiyonu bulunmaktadır.

FOTAS'ın İki Versiyonlu Seçeneği SF-10 ve SL-50

SL-50, 50 km’ye kadar uzun bir hatta algılama yapabilmektedir. Daha uzun bir hatta algılama yapmak istiyorsanız optik cihazların sayısını arttırmanız yeterli olacaktır. Derin öğrenmeli yapay zekâsı sayesinde gerçekleşen akustik etkileri ayırt edilebilmektedir. Bu olaylar elle veya makine ile kazma, araç geçişi ve yürüme olarak sınıflandırılmıştır.

SAMM Teknoloji FOTAS'ın iki Versiyonunu Tanitiyor | Samm Teknoloji

FOTAS ile ilgili daha fazla bilgi almak için www.samm.com/fiber-optic-akustik-algilamalinkini ziyaret edebilir, veya fotas[a]samm.com adresine e-posta atabilirsiniz.


 Linkedin - Samm Teknoloji  Youtube - Samm Teknoloji  Instagram - Samm Teknoloji  Twitter - Samm Teknoloji  Facebook - Samm Teknoloji
Başa Dön