100TL'lik bir cihaz çocuklarımızın eğitimini değiştirebilir mi?Günümüzde çocuklarımız programlanabilir objelerle çevrili bir yaşam sürüyor, onlara bilgisayarın nasıl çalıştığını, temel prensiplerini, yapısını ve belirli bir seviyede nasıl programlanabileceğini öğretmenin önemi de buradan gelmektedir. Bilgisayarın içindeki spesifik bir programı öğrenmelerindense, bilgisayarın nasıl çalıştığını öğrenmelerinin daha önemli olduğu artık fark edilmektedir.

Bu değişim, çocuklarımızı içinde bulundukları dünyaya hazırlamakta temeldir. Yarattığımız neslin, günlük yaşamında her geçen gün daha fazla makina kullanan, bu makinaları cebinde hatta vücudunda (giyilebilir olanlar) taşıyan ancak bu makinalar hakkında bir kaç düğmeye basmaktan öte fikri olmayan bir toplum olmasını bekleyemeyiz.

Herşey artık internet üzerinde ve bilgi ile hardware eskisinden çok daha açık bir hale geldi. Temel seviyede programlama öğreten Raspberry Pi gibi açık hardware ekipmanları veya MIT tarafından geliştirilen Scratch gibi software programları sadece bir kaç düzine dolar karşılığında programlanabilir kart veya bilgisayar gibi kullanılabilen bir akıllı teknoloji sunmaktadır.


Raspberry Pi Model B 512Mb + Kutu 97 TL + KDV


Raspberry Pi kredi kartı boyutunda bir bilgisayardır. Televizyona bağlayıp görüntü alabilir, bir klavye ile kullanabilirsin. Yetenekli küçük bir bilgisayar diye adlandırdığımız Raspberry Pi ile normal masaüstü bilgisayarlarda yaptığın işleri, örneğin; internette gezebilir, sözcük işlemciler ve hesap programları ile çalışabilir çeşitli oyunlar oynayabilirsin. Ayrıca yüksek çözünürlüklü HD videolar oynatabilirsin. Dünyanın her yerinden çocukların alıp kullanabileceği, basit programlama yapabilecekleri, hatta deneylerinde kullanabilecekleri uygun fiyatlı bir bilgisayar gibi düşünebilirsin.

SATIN AL »

Aksesuarlar Nesnelerin interneti keşfedin


Raspberry Pi Model B aksesuar yelpazemiz (Kutular, Kameralar, SD Kartlar, Kablolar...) hakkında daha fazla bilgi için:

TIKLAYIN »

ONLINE RESOURCES available in Raspberry Pi Foundation's Official Website

Teach

Learn

Make


Bizi Takip Edin:
İletişim bilgi:
Tel: 444 17 26
Email: raspberrypi@samm.com